Новини кафедри

Вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Кафедра історії та археології спільно із деканатом природничо-географічного факультету провела акцію вшанування пам’яті жертв Голодомору. На заході виступив відомий дослідник історії Голодомору професор Віктор Ґудзь, який навів незаперечні докази того, що голод 1932-1933 років був штучно створений більшовицькою владою як геноцид українського народу, а також зачитав численні спогади свідків Голодомору, зібрані ним та його колегами на Мелітопольщині.

 

20.11.2023 р. на кафедрі історії та археології відбувся попередній захист дипломних робіт здобувачів другого рівня вищої освіти. Представлені роботи присвячені актуальним проблемам історії України, всесвітньої історії та історіографії. Здобувачі продемонстрували високий рівень професійної підготовки, вміння аргументовано викладати результати наукового дослідження, брати участь у науковій дискусії. Бажаємо нашим колегам успіху на захисті, який відбудеться через місяць.

Наукова комунікація кафедри історії та археології

із Шуменським університетом

«Єпископ Костянтин Преславський»

Центр болгаристики та кафедра історії та археології вже багато років активно співпрацюють із болгарськими колегами із Шумена. Черговим проявом цієї співпраці стала on-line участь 17 листопада 2023 р. декана природничо-географічного факультету доцента Лариси Полякової та завідувача кафедри історії та археології доцента Сергія Пачева у Міжнародному науково-практичному круглому столі «Освіта – бізнес – кар’єри» („Образование – бизнес – кариери“), який організував Центр кар’єрного розвитку Шуменського університету «Єпископ Костянтин Преславський». У фокусі круглого столу були питання професійної реалізації студентів та інших категорій працівників у сучасних умовах у міжнародному контексті. Окрім науковців нашого університету, у роботі круглого столу взяли участь науковці та стейкхолдери із Болгарії та Бразилії.

Презентація майстер-класу «Науково-дослідний центр імені Дмитра Донцова: освіта крізь призму наукових досліджень» – на честь 100-го ювілею Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького!

 

Гостьова дистанційна зустріч з професором Мільчевим В.І.

         26 березня 2021 року на базі кафедри історії та археології було організовано та проведена гостьова дистанційна Zoom-лекція для магістрантів та здобувачів третього (освітньо-наукового рівня) за спеціальностями 032 Історія та археологія.

         Лекцію проводив декан історичного факультету ЗНУ, професор, доктор історичних наук Мільчев Володимир Іванович. Вона була присвячена історії запорізького козацтва у ХVІІІ ст. 
У своєму виступі Володимир Іванович надав детальний аналіз політико – адміністративних та соціальних змін, які відбувалися у внутрішньому житті Запорізької Січі на протязі всього ХVІІІ ст., аж до її остаточної ліквідації у 1775 році. Чимало уваги було приділено також особливостям взаємовідносин козаків з сусідніми державами у цей час.
          Лекція супроводжувалася використанням лектором відповідних графічних схем, які виступали важливим доповненням наданої інформації. Слід відзначити, що його виступ викликав велику цікавість з боку не тільки істориків аспірантів, але і присутніх на лекції магістрантів спеціальності “Середня освіта. Історія” та “Історія та археологія”. 
           Колектив кафедри історії та археології Мелітопольського державного педагогічного університету імені. Богдана Хмельніцького, виражає глибоку подяку Мільчеву Володимиру Івановичу за проведену лекцію і сподівається на подобну плодотворну співпрацю у подальшому.

Передзахист дипломних робіт здобувачів вищої освіти освітніх програм Середня освіта. Історія та Історія

Захист курсових робіт освітніх програм Середня освіта. Історія та Історі