Новини кафедри

ЗАПРОШУЄМО НА МАЙСТЕР-КЛАС

🌟З нагоди 100-річчя Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького 23 листопада 2023 року о 14:00 запрошуємо стати учасником майстер-класу на тему:
🌍«Чат GPT: підготовка до проведення уроків географії»
👩‍🎓Запрошуються здобувачі вищої освіти, науково-педагогічні працівники природничо-географічного факультету та всі бажаючі
🤵Спікер: Ігор Олександрович Венгеренко – вчитель географії Нікопольського ліцею №6 Нікопольської міської ради Дніпропетровської області

Оголошується набір на курси підвищення кваліфікації!
Кафедра географії та туризму Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького оголошує набір на курси підвищення кваліфікації для викладачів, вчителів, педагогів закладів освіти всіх форм та рівнів за спеціальністю «Географія» та освітньою програмою «Компетентнісний підхід у викладанні шкільного курсу географії 7 класу «Материки та океани» за програмою Нової української школи» – 90 годин (3 кредити)
👉🏻Для зарахування на курси підвищення кваліфікації заповніть, будь ласка, заяву за посиланням: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeVQRkjVHbTut…/viewform
(активне посилання у закріпленому актуальному “Підвищення кваліфікації”)
🔺Вартість курсів 264 грн.
🔺Заявки приймаються до 20 листопада 2023 року
🔺Форма навчання: дистанційна (онлайн)
🔺Термін навчання: 2 тижні
🔺Початок курсів: 27 листопада 2023 року
По закінченню курсів слухачі отримають свідоцтво підвищення кваліфікації ДЕРЖАВНОГО ЗРАЗКА (ліцензія МОНУ від 05.06.2019 р. №951-л)✅
Отримати додаткову інформацію можна за телефоном
+380967632151 (Вайбер, Телеграм)📲
Гришко Світлана Вікторівна – кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри географії та туризму

ВІТАЄМО З НАГОРОДОЮ!

За активну життєву позицію, патріотизм, вагомий особистий внесок у розвиток студентського руху в Запорізькій області та з нагоди Дня студента і Міжнародного дня студента Почесною грамотою Запорізької обласної ради нагороджено КРАСІНУ ІРИНУ – здобувачку другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія)!Бажаємо подальших успіхів!

НАУКОВЕ СЬОГОДЕННЯ ПРИРОДНИЧО-ГЕОГРАФІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ


✅💁🏻‍♀️17 листопада 2023 року на природничо-географічному факультету відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Наукове сьогодення: перспективи розвитку регіональної науки».

📝📚 Співорганізаторами заходу стали:
📍Мелітопольський відділ Українського географічного товариства
📍Науково-дослідна лабораторія рекреаційної географії та туризму
📍 Лабораторія дослідження історії Південної України.

🎓🌐 Ця подія об’єднала понад 50 фахівців-однодумців, які спеціалізуються на дослідженнях у галузі географії та туризму, екології, природоохоронної діяльності, біорізноманіття, краєзнавства, права, історії та археології, а також фізичної культури, спорту та фізичної реабілітації.

🏛️🇺🇦У заході прийняли участь науковці з:
✅💁🏻‍♀️ Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького,
✅💁🏻‍♀️ Національного університету «Запорізька політехніка»,
✅💁🏻‍♀️ Мелітопольського інституту екології та соціальних технологій Університету «Україна»,
✅💁🏻‍♀️ ДВНЗ «Ужгородський національний університет»,
✅💁🏻‍♀️ Луцького національного технічного університету,
✅💁🏻‍♀️КЗВО «Луцький педагогічний коледж»,
✅💁🏻‍♀️Коростишівського педагогічного фахового коледжу імені І.Я.Франка,
✅💁🏻‍♀️Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка,
✅💁🏻‍♀️Інституту розведення та генетики тварин НААН ім. М.В Зубця,
✅💁🏻‍♀️Хмельницького інституту соціальних технологій.

👩🏼‍💻📝Модератором заходу виступила Лариса Полякова – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології, декан природничо-географічного факультету Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

📚👩🏼‍🎓 Також на відкриття конференції завітала перший проректор університету – Глебова Наталя, яка побажала всім плідної праці, мирного неба, творчого натхнення, високих наукових звершень.

🇺🇦🚀Пленарне засідання пройшло в атмосфері позитиву, представленні різноманітних цікавих, наукових проблем, які є нагальними у вирішенні для розвитку науки сьогодні, а також у жвавому обговоренні доповідей.

🇺🇦⭐Дякуємо усім за допомогу в організації, проведенні та участі нашого наукового заходу!

З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ СТУДЕНТА!


🎓🚀 Студентство завжди було авангардом української молоді. Саме від вашої небайдужої позиції, активної участі у суспільних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє України.

🏆📚Ваші здобутки у навчанні, науці, спорті, мистецтві, громадських справах примножують славу рідного університету!

🇺🇦🏛️Саме ви, сьогоднішні студенти, аспіранти, молоді науковці, будете визначати шляхи розвитку нашої держави.

⭐‼️Мрійте та сміливо йдіть до своєї мрії. Будьте наполегливі в навчанні, відкриті в спілкуванні, креативні у творчості та натхненні в улюбленій справі.


🇺🇦✊🏻Пам’ятайте, що спогади зі студентських років особливо цінні. Створюйте їх!

КОЛЕКТИВ АЛЬМА-МАТЕР ЩИРО ВІТАЄ


🏛️🇺🇦 Велика та незламна родина Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького пишається новими потужними здобутками студенської молоді!

💙💛Щиро вітаємо здобувачку М 113-п групи спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія)
⭐️📚ДЬЯЧКОВУ АНАСТАСІЮ та її наукового керівника доцента кафедри географії та туризму
⭐️💐 ГРИШКО СВІТЛАНУ ВІКТОРІВНУ ‼️🏆З ПЕРЕМОГОЮ в Обласному конкурсі для обдарованої молоді у галузі науки у 2023 році в номінації “Географічні та геологічні науки”!

⭐✊🏻 Бажаємо Вам невичерпної енергії, творчого натхнення до нових досягнень і здобутків у подальших наукових пошуках!

Майстер-клас «Методичні аспекти застосування поштових марок під час вивчення фахових дисциплін на прикладі вивчення географії»
 
3 листопада 2023 р. в рамках І Міжнародної виставки «Рефлексивно-конструктивні новації забезпечення якості вищої освіти», присвяченій 100-річчю МДПУ імені Богдана Хмельницького, доцентом кафедри географії та туризму Байтеряковим О.З. було проведено майстер-клас «Методичні аспекти застосування поштових марок під час вивчення фахових дисциплін на прикладі вивчення географії».
Під час майстер-класу Байтеряков О.З. поділився досвідом і власною методикою застосування поштових марок в географічній освіті для формування ключових компетентностей учнів та студентів. Зокрема, розглядались методичні аспекти формування картографічної культури учнів, розвиток аналітичного і логічного мислення, складання різноманітних описів і характеристик за допомогою спеціальних завдань на підставі географічного змісту поштових марок. Як приклад, було наведено методику складання географічно-філателістичних карт адміністративно-територіального устрою України і її природно-заповідного фонду. Окрему увагу було приділено методиці встановлення міжпредметних зав’язків з літературою, історією, біологією, хімією та іншими дисциплінами.
Учасники майстер-класу мали можливість не тільки ознайомитись з новими методичними прийомами, але й насолодитись яскравим дизайном українських поштових марок, що відображають рідну природу, історію і сьогодення країни. Наприкінці майстер-класу учасники висловили позитивні відгуки про захід та побажання наступних зустрічей!
 

Майстер-клас на тему «формування культурологічної компетентності у здобувачів вищої освіти під час викладання фахових дисциплін»

30 листопада 2022 р. на природничо-географічному факультеті Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького доцентом кафедри географії та туризму Байтеряковим О.З. було проведено майстер-клас на тему «Формування культурологічної компетентності у здобувачів вищої освіти під час вивчення фахових дисциплін». Мета заходу: забезпечити сприяння подальшому впровадженню компетентносного підходу у викладанні фахових дисциплін.

Під час майстер-класу Байтеряков О.З. зупинився на значенні культурологічної компетентності для майбутнього вчителя, визначив доцільність і методичні особливості застосування творів художньої літератури та живопису під час вивчення фахових дисциплін. Поділився досвідом і власною методикою застосування творів живопису в географічній освіті для формування ключових компетентностей у здобувачів вищої освіти. В ході майстер-класу було проведено тренінг з комплексного географічного аналізу творів живопису на прикладі картин українських художників М. Сергіїва «Яблуні в цвіту», К. Крижицького «Вечір в Україні», А. Куїнджі «Нива» та ін. На прикладі застосування картин українських художників учасники також ознайомились із методичними аспектами формування навичок орієнтування на місцевості. Другу частину майстер-класу було присвячено методичним особливостям використання творів художньої літератури для виконання картографічних завдань. Зокрема, за сюжетною лінією роману Ж. Верна «Діти капітана Гранта», аудиторія мала можливість роздивитись систему течій світового океану.

Учасники майстер-класу мали можливість не тільки насолодитись привабливістю українських мальовничих пейзажів, але й виявити їх глибокий географічний зміст і відчути гордість за надбання української культури і мистецтва.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ!

Традиційно вже багато років поспіль День туризму святкують студенти та викладачі природничо-географічного факультету на навчально-польовій базі «Ромашка» Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького у с. Богатир. Під час святкування першокурсники пройшли посвяту у студенти, дружно поспівали туристичних пісень, поїли польової каші та помилувалися краєвидами Алтагирського лісу та Молочного лиману. Свято туризму пройшло у дружній атмосфері та залишило у всіх приємні враження!

КАФЕДРА ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ І ГЕОЛОГІЇ ВІТАЄ СВОЇХ ПЕРШОКУРСНИКІВ!

Дорогі наші першокурсники-географи!

Щиро вітаємо Вас з Днем знань та початком нової сторінки у вашому житті – студентства! Бажаємо Вам міцного здоров’я, успіхів у навчанні та здійснення мрій! Нехай прекрасні почуття зігрівають ваші серця і наповнюють їх святковим настроєм, а роки навчання на природничо-географічному факультеті МДПУ імені Богдана Хмельницького стануть одними з найкращих у Вашому житті! В добрий час!!!

Вітаємо з перемогою!!!

Вітаємо з перемогою у обласному конкурсі для обдарованої молоді в галузі науки, студентку І курсу Магістратури спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) ,Красіну Ірину!

Бажаємо подальших успіхів!!!

Вітаємо переможців Всеукраїнської олімпіади «Інтелектуал»!!! Чекаємо кращих знавців географії у 2022 році в нашому «Більше, ніж Університет»!!!

ОБЛАСНИЙ ОНЛАЙН СЕМІНАР «ВИВЧЕННЯ І ЗБЕРЕЖЕННЯ З УЧНЯМИ ЛІСОВИХ ЕКОСИСТЕМ, ВІКОВИХ І МЕМОРІАЛЬНИХ ДЕРЕВ»

24 березня 2021 року на базі КЗ «Центр туризму» ЗОР відбувся обласний онлайн семінар «Вивчення і збереження з учнями лісових екосистем, вікових і меморіальних дерев», який проводився в рамках туристсько-краєзнавчої програми «Ліси Запорізького краю», яка покликана привернути увагу учнівської молоді та громадськості до охорони і опіки над лісовими екосистемами, а також старими й меморіальними деревами.

Учасників семінару привітали заступник начальника відділу кадрової роботи, професійної освіти та координації діяльності навчальних закладів Людмила Поліщук та директор КЗ «Центр туризму» ЗОР Олександр Романчук. Головний координатор програми «Ліси Запорізького краю» Віталій Шелегеда представив підсумки її реалізації у минулому році та поділився планами й ідеями на 2021 рік.

До співпраці у сфері вивчення та збереження лісових екосистем долучилися й вищі навчальні заклади нашої області: Запорізький національний університет, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького та Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного. Наш університет представляла Світлана Гришко – к. г. н., доц. кафедри фізичної географії і геології, яка надала важливі рекомендації з проведення спостережень і досліджень з учнями впливу лісу на довкілля.

Учасники обласного онлайн семінару «Вивчення і збереження з учнями лісових екосистем, вікових і меморіальних дерев» не лише ознайомилися з сучасними технологіями викладання дисципліни «Лісові екосистеми рідного краю», розглянули методи та прийоми навчання вихованців дисциплінам природничо-краєзнавчого напряму у польових умовах, але й отримали практичні рекомендації щодо покращення якості природничої освіти. Проведення таких заходів вкрай важливо і необхідно з метою популяризації серед учнівської молоді та громадськості необхідності збереження степових лісових екосистем. Дякуємо організаторам семінару за долучення науковців вищої школи до таких заходів та сподіваємося на подальшу активну співпрацю!

 

ВИЙШЛА В СВІТ ЗАКОРДОННА МОНОГРАФІЯ!

20 лютого 2021 року в республіці Польща вийшла з друку закордонна колективна монографія Innovative Approaches to Ensuring the Quality of Education, Scientific Research and Technological Processes / Edited by Magdalena Gawron-Łapuszek Yana Suchukova. Series of monographs Faculty of Architecture, Civil Engineering and Applied Arts Katowice School of Technology Monograph 43. Katowice : Publishing House of University of Technology, 2021. 1239 р. ISBN 978-83-957298-6-7.

URL: http://www.wydawnictwo.wst.pl/uploads/files/3ae54f97de8a1480cfb229660e616f25.pdf

Викладачами кафедри було підготовлено два розділи у колективній монографії:

  • Larysa Prokhorova, Svitlana Hryshko, Oleksandr Nepsha 3.6.14 The use of modern innovative educational technologies in the school course of geography.
  • Oleksandr Nepsha, Tatyana Zavyalova, Valentina Ivanova, Mykhailo Sazhniev 3.8.4 Problems of formation of information ict-competence of the teacher by means of modern innovative technologies.

ПІДСУМКИ РОБОТИ НАУКОВОГО ГУРТКА «ВСЕСВІТ» ЗА 2020 РІК

Студентський науковий гурток «Всесвіт» кафедри фізичної географії і геології за підсумками звітного 2020 року має такі здобутки у галузі наукової діяльності у сфері географії і геології.

І. Участь у Конкурсах.

  1. Кожаєва Аліна Сергіївна здобула 2 місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі Науки про Землю (геологія) на базі ДВНЗ «Криворізькій національний університет» (науковий керівник – старший викладач Непша О.В.).
  2. Шелудько Ольга Миколаївна здобула 3 місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Географія» на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорії Сковороди» (науковий керівник – кандидат географічних наук, доцент Гришко С.В.).
  3. Кожаєва Аліна Сергіївна виборола І місце у конкурсі студентських наукових робіт імені А.А. Хижняка на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (науковий керівник – ст. викл. Непша О.В.).
  4. Шелудько Ольга Миколаївна виборола ІІ місце у конкурсі студентських наукових робіт імені А.А. Хижняка на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (науковий керівник – доц. Гришко С.В.).
  5. Безгинська Анастасія Олександрівна виборола ІІІ місце у конкурсі студентських наукових робіт імені А.А. Хижняка на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (науковий керівник – доц. Гришко С.В.).
  6. Кожаєва Аліна Сергіївна виборола ІІ місце у конкурсі студентських наукових робіт імені Богдана Хмельницького на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (науковий керівник – ст. викл. Непша О.В.).
  7. Непша Ярослав Юрійович здобув І місце у обласному конкурсі для обдарованої молоді у галузі науки у 2020 році у номінації географічні та геологічні науки (науковий керівник – к. г. н., доц. Гришко С.В.).

ІІ. Публікативна активність.

Студенти наукового гуртка взяли участь у 15 наукових конференціях (5 всеукраїнських, 10 міжнародних) різного рівня в Україні та за її межами, де здійснили апробацію власних наукових досліджень. Географія участі охоплює такі міста і країни: Мелітополь, Запоріжжя, Херсон, Кропивницький, Переяслав, Харків, Мінськ (Білорусь), Бостон (США), Афіни (Греція), Ла-Рошель (Франція), Бордо (Франція).

 

Методичний семінар для вчителів середніх загальноосвітніх навчальних закладів за темою: «Основи наукової діяльності в межах шкільної  географічної науки МАН».

Метою семінару було ознайомлення вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів з основами наукової діяльності в межах шкільної географічної науки МАН з метою коригування професійних дій та вдосконалення шкільного наукового аспекту в загальноосвітньому процесі.

Для подальшого формування концепції Нової української школи необхідно забезпечити професійну співпрацю вчителів середньої освіти та викладачів вищої освіти з питань плідного зв’язку в галузі дослідницьких наукових робіт. Надано актуальну інформацію щодо впровадження у процес шкільної географічної науки головних вимог для оформлення шкільних наукових робіт для участі у конкурсі МАН, вибору тем дослідження та складання супутньої документації.

Присутні вчителі заповнили анкети, отримали інформаційні буклети та сертифікати.

Зустріч з вчителями була інформативна, викликала жвавий інтерес і посприяла подальшій співпраці.

Вітаємо переможців!

У 2019-2020 навчальному році ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» отримав честь втретє проводити Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з географії, на який надійшло 60 студентських наукових робіт із 28 закладів вищої освіти.
Як і минулі рази формат проведення конкурсу мав лишитися у сталому вигляді, проте загальнонаціональний карантин вніс своєрідні корективи. Галузева конкурсна комісія забезпечила рецензування студентських наукових робіт і на підставі їх заочного оцінювання 29 квітня 2020 року оголосила переможців Конкурсу. Наша студентка 3 курсу спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) Шелудько Ольга зайняла ІІІ місце з темою: «Сучасна динаміка схилових гравітаційних процесів в межах Ботієвської зсувної ділянки». Науковий керівник: кандидат географічних наук, доцент кафедри фізичної географії і геології Гришко Світлана Вікторівна. Ольга приймає активну участь у студентському науковому житті факультету та університету, є автором і співавтором декількох наукових публікацій.
Вітаємо нашу переможницю і її наукового керівника з такою значною перемогою та бажаємо подальших успіхів на теренах науки!

Натисніть кнопку редагування, щоб змінити цей текст. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Наші студенти – найкращі зі студентів геологів в Україні!

Другий рік поспіль студентка природничо-географічного факультету спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) Кожаєва Аліна брала участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Науки про Землю» (геологія) на базі ДВНЗ «Криворізький національний університет».
В минулому році Аліна посіла четверте місце. В цьому році в конкурсі брали участь 11 наукових робіт студентів з 8 вишів України ‒ Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та ін. Галузева конкурсна комісія забезпечила рецензування студентських наукових робіт і на підставі їх заочної оцінки 26 березня 2020 року оголосила переможців Конкурсу. Наша студентка – Кожаєва Аліна зайняла ІІ місце з темою: «Гідрогеологічні умови залягання та сучасний стан використання підземних вод м. Мелітополь». Науковий керівник: старший викладач кафедри фізичної географії і геології Непша Олександр Вікторович.
Аліна приймає активну участь у студентському науковому житті факультету та університету і виконує обов’язки старости наукового гуртка «Всесвіт» кафедри фізичної географії і геології, є автором та співавтором декількох наукових публікацій.
Вітаємо нашу переможницю і її наукового керівника з такою значною перемогою та бажаємо подальших успіхів і наукових звершень!

УРОЧИСТЕ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТА ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО!

19 травня 2020 року відбулося урочисте засідання Вченої ради МДПУ ім. Б. Хмельницького, на яке були запрошені завідувач кафедри фізичної географії і геології к. геол. н., доц. Прохорова Л.А., наукові керівники студентських наукових робіт – к. г. н., доц. Гришко С.В., ст. викл. Непша О.В. та здобувачі вищої освіти, які є переможцями Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт – Кожаєва А.С., Шелудько О.М.

Під час засідання ректор МДПУ ім. Б. Хмельницького д. б. н., проф. Солоненко А.М. подякував колективу університету за цьогорічні наукові здобутки та відзначив найкращих викладчів і студентів. Колектив університету, в свою чергу, привітав Анатолія Миколайовича з отриманою нагородою – Орденом «За заслуги» ІІ ступеня і побажав не зупинятися на досягнутому. Кафедра фізичної географії і геології приєднується до усіх привітань і бажає колегам нових наукових звершень і здобутків!

     Від щирого серця вітаємо члена студентського наукового гуртка «Всесвіт» кафедри фізичної географії і геології студента 117/4-п академічної групи спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) природничо-географічного факультету (науковий керівник к.г.н., доцент Гришко С.В.)

Непшу Ярослава Юрійовича

з призначенням академічної  стипендії імені Героя Небесної Сотні Ігоря Костенка Міністерства освіта і науки України на 2020-2021 навчальний рік за спеціальністю «Географія», отриманої  в результаті конкурсного відбору серед студентів-претендентів географічних спеціальностей ЗВО України

Ярославу стипендія призначена за значні успіхи у навчанні, науковій та спортивній  діяльності, за активну громадянську позицію, що утверджує ідеали та цінності Революції гідності.

Бажаємо Ярославу подальших успіхів у навчанні та науковій діяльності в 2020-2021 навчальному році!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.