Освітній процес

ПРОДОВЖУЄМО СПІВПРАЦЮ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ
 
✅🌍23 листопада 2023 року на кафедрі географії та туризму природничо-географічного факультету відбувся майстер-клас на тему: «Чат GPT: підготовка до проведення уроків географії» з нагоди 100-річчя Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
✅🤵Спікером заходу виступив Ігор Олександрович Венгеренко – вчитель географії Нікопольського ліцею №6 Нікопольської міської ради Дніпропетровської області.
✅👩‍🎓 На заході були присутні викладачі та здобувачі природничо-географічного факультету МДПУ імені Богдана Хмельницького, вчителі географії м. Мелітополь, Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей.
✅📱Ігор Олександрович ознайомив присутніх з можливостями використання чату GPT на уроках географії у ЗЗСО, навів приклади використання цього застосунку для здобувачів та викладачів ЗВО. Майстер-клас був інформативним, змістовним, мав цікавий матеріал та візуальний контент, була можливість безпосередньо на заході набути практичних навичок роботи з чатом GPT.
✅👬Зустріч пройшла у дружній та доброзичливій атмосфері! Дякуємо Ігорю Олександровичу за обговорення такого актуального питання й можливість перейняти такий необхідний досвід!
Майстер-клас «Методичні аспекти застосування поштових марок під час вивчення фахових дисциплін на прикладі вивчення географії»
 
3 листопада 2023 р. в рамках І Міжнародної виставки «Рефлексивно-конструктивні новації забезпечення якості вищої освіти», присвяченій 100-річчю МДПУ імені Богдана Хмельницького, доцентом кафедри географії та туризму Байтеряковим О.З. було проведено майстер-клас «Методичні аспекти застосування поштових марок під час вивчення фахових дисциплін на прикладі вивчення географії».
Під час майстер-класу Байтеряков О.З. поділився досвідом і власною методикою застосування поштових марок в географічній освіті для формування ключових компетентностей учнів та студентів. Зокрема, розглядались методичні аспекти формування картографічної культури учнів, розвиток аналітичного і логічного мислення, складання різноманітних описів і характеристик за допомогою спеціальних завдань на підставі географічного змісту поштових марок. Як приклад, було наведено методику складання географічно-філателістичних карт адміністративно-територіального устрою України і її природно-заповідного фонду. Окрему увагу було приділено методиці встановлення міжпредметних зав’язків з літературою, історією, біологією, хімією та іншими дисциплінами.
Учасники майстер-класу мали можливість не тільки ознайомитись з новими методичними прийомами, але й насолодитись яскравим дизайном українських поштових марок, що відображають рідну природу, історію і сьогодення країни. Наприкінці майстер-класу учасники висловили позитивні відгуки про захід та побажання наступних зустрічей!
 

Майстер-клас на тему «формування культурологічної компетентності у здобувачів вищої освіти під час викладання фахових дисциплін»

30 листопада 2022 р. на природничо-географічному факультеті Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького доцентом кафедри географії та туризму Байтеряковим О.З. було проведено майстер-клас на тему «Формування культурологічної компетентності у здобувачів вищої освіти під час вивчення фахових дисциплін». Мета заходу: забезпечити сприяння подальшому впровадженню компетентносного підходу у викладанні фахових дисциплін.

Під час майстер-класу Байтеряков О.З. зупинився на значенні культурологічної компетентності для майбутнього вчителя, визначив доцільність і методичні особливості застосування творів художньої літератури та живопису під час вивчення фахових дисциплін. Поділився досвідом і власною методикою застосування творів живопису в географічній освіті для формування ключових компетентностей у здобувачів вищої освіти. В ході майстер-класу було проведено тренінг з комплексного географічного аналізу творів живопису на прикладі картин українських художників М. Сергіїва «Яблуні в цвіту», К. Крижицького «Вечір в Україні», А. Куїнджі «Нива» та ін. На прикладі застосування картин українських художників учасники також ознайомились із методичними аспектами формування навичок орієнтування на місцевості. Другу частину майстер-класу було присвячено методичним особливостям використання творів художньої літератури для виконання картографічних завдань. Зокрема, за сюжетною лінією роману Ж. Верна «Діти капітана Гранта», аудиторія мала можливість роздивитись систему течій світового океану.

Учасники майстер-класу мали можливість не тільки насолодитись привабливістю українських мальовничих пейзажів, але й виявити їх глибокий географічний зміст і відчути гордість за надбання української культури і мистецтва.