Новини кафедри

ДО УВАГИ ОСВІТЯНСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ УНІВЕРСИТЕТУ!

19 квітня 2024 року на природничо-географічному факультеті було проведено ІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю “Інтеграція українських наукових досліджень в міжнародний простір: регіональний аспект”. Викладачі та здобувачі вищої освіти кафедри історії та археології взяли участь в заході та отримали неймовірні враження.

 

Співорганізаторами заходу стали:

  • ‼️Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Łodzi;
  • ‼️Шуменски университет “Епископ Константин Преславски”;
  • ‼️University of East London;
  • ‼️WSHIU Akademia Nauk Stosowanych;
  • ‼️Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди;
  • ‼️Луцький національний технічний університет;
  • ‼️Мелітопольський інститут екології та соціальних технологій Університету «Україна»;
  • ‼️Міжрегіональна академія управління персоналом;
  • ‼️Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань».

 

17 квітня 2024 р. на онлайн уроці з історії в 11 класі КЗ “Мелітопольський ліцей-інтернат Запорізької обласної ради” (вчитель – Ю.В.Ситник), професором О.М.Ситником була проведена профорієнтаційна бесіда з учнями та представлені рекламні флаєра в електронному варіанті.

               

 

 

18 березня 2024 р. у Костянтинівському районному НВО 1 “Таврія” класними керівниками та професором кафедри історії та археології Ситником О.М. проведена профорієнтаційна робота серед учнів 11-х класів, інформація про День відкритих дверей на природничо-географічному факультеті у МДПУ та посилання на Zoom зустріч розміщена на навчальній платформі та телеграм групах.

 

 

 

 

 

 

 

 

24 лютого 2024 р. професор Ситник О.М. взяв участь у заході, який проводив стейкхолдер кафедри історії та археології МДПУ імені Богдана Хмельницького Владислав Давидюк в ДІАЗ “Стара Умань”, до другої річниці повномасштабного вторгнення рф!

22 лютого 2024 р. на кафедрі історії та археології відбулася відкрита лекція д-ра Галіна Георгієва (Інститут етнології та фольклористики із Етнографічним музеєм Болгарської академії наук) на тему «Культурна пам’ять таврійських болгар у архівній спадщині Райни Кацарової».

У заході, окрім студентів освітньої програми «Середня освіта. Історія», які вивчають етнологію, взяли участь викладачі та студенти природничо-географічного факультету та інших факультетів.

Лекція викликала великий інтерес аудиторії, були озвучені пропозиції подальшого співробітництва.

Лекція-бесіда на честь Героїв Крут!

30 січня 2024 року за ініціативи Уманської міської організації ветеранів України в Університеті третього віку м. Умань – НДЦ імені Дмитра Донцова при МДПУ імені Богдана Хмельницького професором Ситником О.М. проведено лекцію-бесіду на честь Героїв Крут!

       

У рамках підготовки до акредитацї третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (доктора філософії (PhD), за спеціальністю 032 «Історія та археологія») в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького та у відповідності до формування відповідних компетенцій у здобувачів цього рівня за ОК-06 «Методологія історичних досліджень», 26 січня 2024 р. відбулася гостьова лекція завідувача кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктора історичних наук, професора В. В. Масненка на тему «Теоретико-методологічні засади досліджень історичної політики в умовах російсько-української війни». Цей захід також було проведено на підтримку релокованого з окупованого Мелітополя Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, з яким Черкаський національний університет підписав угоду про співпрацю. У заході, серед інших, взяли активну участь директорка Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії ЧНУ імені Богдана Хмельницького, докторка історичних наук, професорка Наталія Земзюліна та професор кафедри історії України ЧНУ імені Богдана Хмельницького, доктор історичних наук, професор Юрій Присяжнюк. 

Профорієнтаційна робота

9 січня 2024 р. у Костянтинівському районному НВО 1 “Таврія” класними керівниками та професором кафедри історії та археології Ситником О.М. проведена профорієнтаційна робота серед учнів 11-х класів, інформація про День відкритих дверей у МДПУ та посилання на Zoom зустріч розміщена на навчальній платформі та телеграм групах.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Кафедра історії та археології спільно із деканатом природничо-географічного факультету провела акцію вшанування пам’яті жертв Голодомору. На заході виступив відомий дослідник історії Голодомору професор Віктор Ґудзь, який навів незаперечні докази того, що голод 1932-1933 років був штучно створений більшовицькою владою як геноцид українського народу, а також зачитав численні спогади свідків Голодомору, зібрані ним та його колегами на Мелітопольщині.

 

20.11.2023 р. на кафедрі історії та археології відбувся попередній захист дипломних робіт здобувачів другого рівня вищої освіти. Представлені роботи присвячені актуальним проблемам історії України, всесвітньої історії та історіографії. Здобувачі продемонстрували високий рівень професійної підготовки, вміння аргументовано викладати результати наукового дослідження, брати участь у науковій дискусії. Бажаємо нашим колегам успіху на захисті, який відбудеться через місяць.

Наукова комунікація кафедри історії та археології

із Шуменським університетом

«Єпископ Костянтин Преславський»

Центр болгаристики та кафедра історії та археології вже багато років активно співпрацюють із болгарськими колегами із Шумена. Черговим проявом цієї співпраці стала on-line участь 17 листопада 2023 р. декана природничо-географічного факультету доцента Лариси Полякової та завідувача кафедри історії та археології доцента Сергія Пачева у Міжнародному науково-практичному круглому столі «Освіта – бізнес – кар’єри» („Образование – бизнес – кариери“), який організував Центр кар’єрного розвитку Шуменського університету «Єпископ Костянтин Преславський». У фокусі круглого столу були питання професійної реалізації студентів та інших категорій працівників у сучасних умовах у міжнародному контексті. Окрім науковців нашого університету, у роботі круглого столу взяли участь науковці та стейкхолдери із Болгарії та Бразилії.

Презентація майстер-класу «Науково-дослідний центр імені Дмитра Донцова: освіта крізь призму наукових досліджень» – на честь 100-го ювілею Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького!

 

Гостьова дистанційна зустріч з професором Мільчевим В.І.

         26 березня 2021 року на базі кафедри історії та археології було організовано та проведена гостьова дистанційна Zoom-лекція для магістрантів та здобувачів третього (освітньо-наукового рівня) за спеціальностями 032 Історія та археологія.

         Лекцію проводив декан історичного факультету ЗНУ, професор, доктор історичних наук Мільчев Володимир Іванович. Вона була присвячена історії запорізького козацтва у ХVІІІ ст. 
У своєму виступі Володимир Іванович надав детальний аналіз політико – адміністративних та соціальних змін, які відбувалися у внутрішньому житті Запорізької Січі на протязі всього ХVІІІ ст., аж до її остаточної ліквідації у 1775 році. Чимало уваги було приділено також особливостям взаємовідносин козаків з сусідніми державами у цей час.
          Лекція супроводжувалася використанням лектором відповідних графічних схем, які виступали важливим доповненням наданої інформації. Слід відзначити, що його виступ викликав велику цікавість з боку не тільки істориків аспірантів, але і присутніх на лекції магістрантів спеціальності “Середня освіта. Історія” та “Історія та археологія”. 
           Колектив кафедри історії та археології Мелітопольського державного педагогічного університету імені. Богдана Хмельніцького, виражає глибоку подяку Мільчеву Володимиру Івановичу за проведену лекцію і сподівається на подобну плодотворну співпрацю у подальшому.

Передзахист дипломних робіт здобувачів вищої освіти освітніх програм Середня освіта. Історія та Історія

Захист курсових робіт освітніх програм Середня освіта. Історія та Історі