Науковий гурток “Всесвіт”
НАУКОВИЙ ГУРТОК «ВСЕСВІТ»
Графік роботи студентського наукового гуртка: останній четвер щомісяця.
Тематика наукового гуртка:
1. Сучасний стан, раціональне використання та охорона ґрунтів Запорізької області.
2. Динаміка геолого-геоморфологічних процесів Північно-Західного Приазов’я та їх наслідки.
3. Історія розвитку та динаміка кіс і пересипів Північного Приазов’я.
4. Природно-ресурсний потенціал Північно-Західного Приазов’я.
5. Ландшафтно-географічні дослідження Приазов’я.
6. Раціональне природокористування та охорона природи.
7. Геоекологічні проблеми урбанізованих територій.
8. Формування у студентів культури наукових і науково-практичних досліджень, спрямованих на розкриття туристично-рекреаційних і краєзнавчих аспектів розвитку України та світу.
Керівник гуртка – кандидат географічних наук, доцент Гришко Світлана Вікторівна.
Староста гуртка – студентка І курсу магістратури спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) Дьячкова Анастасія Василівна.
До складу гуртка входять здобувачі вищої освіти освітнього ступеня «бакалавр» та «магістр» природничо-географічного факультету спеціальностей 014.07 Середня освіта (Географія) та 242 Туризм і рекреація.
Результати наукової роботи студентів-проблемників доповідаються на засіданнях географічного гуртка, наукових сесіях викладачів та студентів університету, конференціях різних рівнів. Серед членів наукового гуртка «Всесвіт» є учасники Всеукраїнських олімпіад з географії та переможці Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт з географії, геології та туризму.
Колектив викладачів кафедри географії та туризму запрошує студентів природничо-географічного факультету до цікавого наукового життя гуртка «Всесвіт»!
ВІТАЄМО З НАГОРОДОЮ!
За активну життєву позицію, патріотизм, вагомий особистий внесок у розвиток студентського руху в Запорізькій області та з нагоди Дня студента і Міжнародного дня студента Почесною грамотою Запорізької обласної ради нагороджено КРАСІНУ ІРИНУ – здобувачку другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія)!Бажаємо подальших успіхів!
ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «ВСЕСВІТ»!
14 травня 2020 р. на онлайн-платформі Zoom відбулося підсумкове засідання студентського наукового гуртка «Всесвіт», на якому були присутні науковий керівник – к. г. н., доц. Гришко С.В. та здобувачі вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр» і «Магістр» спеціальностей 014.07 Середня освіта (Географія) та 103 Науки про Землю. Під час зустрічі були підведені підсумки наукових досягнень гуртка за 2019-2020 н.р. та окреслені перспективи на майбутнє. Зустріч пройшла у невимушеній та дружній атмосфері!
Колектив викладачів кафедри фізичної географії і геології запрошує студентів-географів природничо-географічного факультету до цікавого наукового життя гуртка «Всесвіт»!
Від щирого серця вітаємо члена студентського наукового гуртка «Всесвіт» кафедри фізичної географії і геології студента 117/4-п академічної групи спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) природничо-географічного факультету (науковий керівник к.г.н., доцент Гришко С.В.)
Непшу Ярослава Юрійовича
з призначенням академічної стипендії імені Героя Небесної Сотні Ігоря Костенка Міністерства освіта і науки України на 2020-2021 навчальний рік за спеціальністю «Географія», отриманої в результаті конкурсного відбору серед студентів-претендентів географічних спеціальностей ЗВО України
Ярославу стипендія призначена за значні успіхи у навчанні, науковій та спортивній діяльності, за активну громадянську позицію, що утверджує ідеали та цінності Революції гідності.
Бажаємо Ярославу подальших успіхів у навчанні та науковій діяльності в 2020-2021 навчальному році.
ВІТАЄМО З ПРИЗНАЧЕННЯМ АКАДЕМІЧНОЇ СТИПЕНДІЇ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ!
Від щирого серця вітаємо члена студентського наукового гуртка «Всесвіт» кафедри фізичної географії і геології студентку 117/3-п академічної групи спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) природничо-географічного факультету (науковий керівник к. г. н., доц. Гришко С.В.)
ШЕЛУДЬКО ОЛЬГУ МИКОЛАЇВНУ
з призначенням академічної стипендії Президента України на І семестр 2020-2021 навчального року (наказ Міністерства освіти і науки України від 29.09.2020 р. №1208), отриману за значні успіхи у навчанні, науковій діяльності та за активну громадянську позицію.
Бажаємо Ользі подальших успіхів у навчанні та науковій діяльності!
ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ДЛЯ ОБДАРОВАНОЇ МОЛОДІ
У ГАЛУЗІ НАУКИ У 2020 РОЦІ
16 листопада 2020 року об 11:00 годині на платформі Zoom відбулася зустріч в онлайн-форматі з переможцями обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки у 2020 році на базі Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації. Переможцем серед студентів від Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького став
НЕПША ЯРОСЛАВ ЮРІЙОВИЧ
член студентського наукового гуртка «Всесвіт», студент 4 курсу природничо-географічного факультету спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) у номінації географічні та геологічні науки з темою дослідження «Гідрогеологічні умови залягання та сучасний стан використання підземних вод м. Мелітополь» (науковий керівник: кандидат географічних наук, доцент Гришко Світлана Вікторівна).
Усі переможці та їх наукові керівники будуть нагороджені грошовими преміями і грамотами. Бажаємо Ярославу та його науковому керівнику подальших успіхів у навчанні та науковій діяльності!
УЧАСТЬ У IV ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ І МОЛОДИХ УЧЕНИХ «ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЙ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА»!
19 листопада 2020 р. на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова відбулася IV Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Перспективи розвитку територій: теорія і практика» (м. Харків). В онлайн-конференції взяли участь студенти наукового гуртка «Всесвіт» спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) Вінніченко Дмитро, Непша Ярослав, Каргін Дмитро.
Тематика конференції була різнобічна і стосувалася міського та регіонального розвитку у системі державного управління та місцевого самоврядування; економічних, інформаційних, екологічних та соціальних аспектів розвитку територій; сучасних аспектів розвитку архітектури, містобудування та будівництва; ресурсо- та енергозбереження; альтернативних джерел енергії; транспортних систем та технологій; управління проектами та програмами розвитку територій; автоматизації та компʼютерно-інтегрованих технологій.
Наші студенти науково збагатилися та отримали приємні враження від спілкування зі здобувачами вищої освіти інших вишів України!
ПІДСУМКИ РОБОТИ НАУКОВОГО ГУРТКА «ВСЕСВІТ» ЗА 2020 РІК
Студентський науковий гурток «Всесвіт» кафедри фізичної географії і геології за підсумками звітного 2020 року має такі здобутки у галузі наукової діяльності у сфері географії і геології.
І. Участь у Конкурсах.
- Кожаєва Аліна Сергіївна здобула 2 місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі Науки про Землю (геологія) на базі ДВНЗ «Криворізькій національний університет» (науковий керівник – старший викладач Непша О.В.).
- Шелудько Ольга Миколаївна здобула 3 місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Географія» на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорії Сковороди» (науковий керівник – кандидат географічних наук, доцент Гришко С.В.).
- Кожаєва Аліна Сергіївна виборола І місце у конкурсі студентських наукових робіт імені А.А. Хижняка на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (науковий керівник – ст. викл. Непша О.В.).
- Шелудько Ольга Миколаївна виборола ІІ місце у конкурсі студентських наукових робіт імені А.А. Хижняка на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (науковий керівник – доц. Гришко С.В.).
- Безгинська Анастасія Олександрівна виборола ІІІ місце у конкурсі студентських наукових робіт імені А.А. Хижняка на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (науковий керівник – доц. Гришко С.В.).
- Кожаєва Аліна Сергіївна виборола ІІ місце у конкурсі студентських наукових робіт імені Богдана Хмельницького на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (науковий керівник – ст. викл. Непша О.В.).
- Непша Ярослав Юрійович здобув І місце у обласному конкурсі для обдарованої молоді у галузі науки у 2020 році у номінації географічні та геологічні науки (науковий керівник – к. г. н., доц. Гришко С.В.).
ІІ. Публікативна активність.
Студенти наукового гуртка взяли участь у 15 наукових конференціях (5 всеукраїнських, 10 міжнародних) різного рівня в Україні та за її межами, де здійснили апробацію власних наукових досліджень. Географія участі охоплює такі міста і країни: Мелітополь, Запоріжжя, Херсон, Кропивницький, Переяслав, Харків, Мінськ (Білорусь), Бостон (США), Афіни (Греція), Ла-Рошель (Франція), Бордо (Франція).
УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ НАУКОВОГО ГУРТКА «ВСЕСВІТ»
У ЗАКОРДОННІЙ НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ
26 квітня 2021 року на базі факультету природознавства Білоруського державного педагогічного університету імені Максима Танка в рамках Міжнародного форуму «Студентська наука ‒ інноваційний потенціал майбутнього» в онлайн-форматі відбулася Міжнародна науково-практична конференція студентів «Модернізація професійної підготовки фахівців в області природничо-наукової освіти». Конференція присвячена 50-річному ювілею факультету природознавства.
У конференції взяли участь 128 учасників із закладів вищої освіти України, Узбекистану, Казахстану, Росії та Білорусі. Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького на конференції представляли студенти природничо-географічного факультету члени наукового гуртка «Всесвіт» кафедри фізичної географії і геології: Тутова А.С. – 110/3-п група, Дьячкова А.В. – 119/1-п група, Ковальчук А.А. – 118/2-п Костенко Ю.М. – 118/3-п група, Підлозний І.В. – 118/3-п група, Сугоняк Я.В. – 118/3-п група, Блищик М.В. – 117/3-п група, Непша Я.Ю. – 117/4-п група та студенти І курсу магістратури ‒ Бєлов С.В., Нерода Ю.А., Потапенко В.І., Шелест І.В., Баланович П.С.
Студентів до участі в науковій конференції підготували наукові керівники – доц. Прохорова Л.А., доц. Гришко С.В., доц. Сажнєв М.Л., ст. викл. Непша О.В., ст. викл. Зав’ялова Т.В. За участь в закордонній конференції молоді науковці отримали відповідні сертифікати.
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ДЛЯ ОБДАРОВАНОЇ МОЛОДІ
У ГАЛУЗІ НАУКИ У 2021 РОЦІ
15 листопада 2021 року відбулося нагородження переможців обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки у 2021 році на базі Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації. Переможцем серед студентів від Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького став
ПІДЛОЗНИЙ ІЛЛЯ ВОЛОДИМИРОВИЧ
член студентського наукового гуртка «Всесвіт», студент 4 курсу природничо-географічного факультету спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) у номінації географічні та геологічні науки з темою дослідження «Вплив видобутку корисних копалин на компоненти географічного середовища Запорізької області» (науковий керівник: старший викладач Непша Олександр Вікторович).
Всі переможці конкурсу отримали дипломи й грошові премії, а наукові керівники – подяки від Запорізької обласної державної адміністрації за підготовку студентів до Конкурсу. Бажаємо Іллі та його науковому керівнику нових успіхів і наукових досягнень!