Профорієнтаційні заходи ОП 242 Туризм
ДО уваги вступників 2021 року до закладів вищої освіти!
КАФЕДРА ТУРИЗМУ, СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ТА КРАЄЗНАВСТВА ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ ЗА ОСВІТНЬОЮ ПРОГРАМОЮ “ТУРИЗМ” НА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ – 2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК,
ПІДГОТОВКА ФАХІВЦІВ З ТУРИЗМУ – КРОК У МАЙБУТНЄ!
В сучасних умовах реформування Вищої школи та імплементації закону України «Про вищу освіту» актуальності набуває впровадження практико-орієнтованого навчання та дуальної освіти при підготовці фахівців в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.
Щорічно молодь вирішує питання свого майбутнього. Для цього юнаки і дівчата бажають обрати цікаву і конкурентоспроможну професію. Одну з таких професій, а саме фахову освіту за спеціальністю «Туризм», освітня програма «Туризм» пропонує отримати кафедра туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства на природничо-географічному факультеті Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
По-перше, виникає питання: чому саме туризм – це перспективно? Насамперед – через те, що бажання людей здійснювати подорожі збільшується щорічно, незважаючи на форс-мажорні обставини, як наприклад розповсюдження СOVID-19. Сьогодні туристам, в більшості пропонують віртуальні тури та екскурсійні програми, але так буде не завжди та ніщо не зможе замінити власні враження від місць відвідування.
Все більше клієнтів звертаються до туристичних підприємств для отримання відповідних послуг, що потребує постійного розширення кваліфікованого персоналу. Чому це цікаво? Бо подорожі – це постійна зміна вражень, пізнання нового, зустрічі з новими людьми та новою культурою.
По-друге, чому саме Мелітопольський державний педагогічний університет? Відповідь очевидна: тому що університет здійснює набір здобувачів вищої освіти на спеціальність Туризм, тому що тут працює команда кваліфікованих, досвідчених фахівців, які спроможні надати студентам весь комплекс необхідних сучасних фахових знань і вмінь для кар’єрного старту в туристичній галузі. Вступивши до університету на дану спеціальність, молодь на кілька років занурюється у зворушливий світ студентського життя із розмаїттям освітнього процесу, навчальних занять і виробничих практик, цікавими туристичними, суспільно-корисними, розважальними і спортивними заходами. Для цього університет/факультет забезпечений сучасними навчальними аудиторіями, спеціалізованими лабораторіями, спортивними залами, унікальним штучним скельним стендом-тренажером (єдина споруда такого масштабу в Запорізькій області), сучасними гуртожитками.
Отже, в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького здійснюється підготовка фахівців в галузі знань 24 Сфера обслуговування, за спеціальністю 242 Туризм, освітнього ступеню бакалавр – базова вища освіта, і магістр – повна вища освіта. Фахівці готуються для організаційно-управлінської, господарської, комерційної, інвестиційної та науково-дослідної діяльності у сфері туризму. Після закінчення навчання випускники можуть працювати на таких посадах як фахівець з туристичного обслуговування, керівник центральних органів виконавчої влади у сфері туризму, організатор подорожей (екскурсій), менеджер з туризму, екскурсовод, фахівець із організації дозвілля, фахівець з розвитку сільського зеленого туризму, фахівець із конференц-сервісу, фахівець із спеціалізованого обслуговування, інструктор оздоровчо-спортивного туризму (за видами туризму), фахівець із туристичної безпеки, інструктор-методист з туризму, інспектор з туризму.
Необхідно зазначити, що для забезпечення впровадження та розвитку дуальної освіти, підвищення якості навчання здобувачів вищої освіти спеціальності Туризм, і її відповідності стандартам та запитам ринку праці кафедрою туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства укладено договори про творчу співпрацю з провідними вітчизняними та закордонними навчальними закладами та підприємствами індустрії туризму.
Основною метою є підготовка молодих кваліфікованих фахівців, в якій беруть участь і навчальний заклад, і туристичні підприємства (спосіб навчання 50 на 50, поєднання теорії у ВНЗ та практичної підготовки на виробництві) такі як: туристичні агентства “Браво-Тур” ПП «ТРТ-ВАРТО», «КАРАВАН-TRAVEL», «SVIFT-TRAVEL», садиба зеленого туризму «Гостини у Валентини» та інші.
Основні напрямки роботи в навчальному процесі та навчально-методичній роботі: проведення теоретичних і практичних занять, навчальних і виробничих практик в рамках навчальних дисциплін; спільне видання наукових, навчальних, науково-методичних матеріалів; обмін досвідом з розробки нормативних освітніх документів (програм, планів); виконання здобувачами вищої освіти курсових та кваліфікаційних робіт на замовлення підприємств; можливість працевлаштування здобувачів вищої освіти на підприємствах індустрії туризму.
Співробітництво у науково-дослідній роботі: проведення туристичних заходів (круглих столів, тренінгів, майстер класів та ін.); розробка нових туристичних маршрутів і екскурсійних програм в місті Мелітополь, Мелітопольському районі та Запорізькій області та інших регіонах України та світу; стажування викладачів та здобувачів вищої освіти (організація курсів підвищення кваліфікації за сертифікатними освітніми програмами, підвищення кваліфікації викладачів кафедри на туристичних підприємствах).
Особливе місце в структурі практико-орієнтованого навчання посідають навчальні і виробничі практики, які проходять на підприємствах індустрії туризму як в Україні, так і за її межами, наприклад, в Болгарії, Туреччині, Польщі, Фінляндії, Німеччині, Китаї. Специфіка практичної підготовки фахівців туристичної індустрії:
– здобувачі вищої освіти відповідно до свого індивідуального плану підготовки можуть висловити свої побажання та визначити перспективи проходження практики;
– при організації практичної підготовки допускаються відступи від основної програми практики, передбачені регламентом навчального закладу й зумовлені особливостями індивідуального плану проходження практики студентом, специфікою діяльності бази практики;
– за умови відповідної згоди навчального закладу можливе введення інноваційних форм проходження практики: стажування за кордоном, практика при частковому працевлаштуванні студента, що дає можливість безпосередньо долучитись до професійної діяльності;
– студенти мають можливість у повній мірі скористатись перевагами навчання, побудованого за принципом по черговості в умовах професійного середовища.
Зрозуміло, що такий досвід неабияк допомагає майбутнім спеціалістам набути професійних навичок.
ОТЖЕ, ЧЕКАЄМО САМЕ НА ВАС, НАВЧАЄМОСЯ ТА ПОДОРОЖУЄМО РАЗОМ!
З повагою викладачі кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
За детальною інформацією ви можете звернутися за адресою: м. Мелітополь, вул. Гетьманська, 10.
тел. (0619) 44-04-27 (деканат природничо-географічного факультету)
тел. (0619) 44-05-60 (приймальна комісія)
тел. (097) 5736280 (кафедра туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства
E-mail: geofak_dekanat@ukr.net
E-mail: kafedratourism_mdpu@ukr.net
https://www.facebook.com/Kafedratourism/ Навчаємось та подорожуємо разом МДПУ імені Богдана Хмельницького
Галузь знань 24 Сфера обслуговування, спеціальність 242 Туризм.
Освітня програма Туризм.
Рівень вищої освіти перший – освітня програма бакалавра (3 роки 9 місяців навчання). Кваліфікація у дипломі – Бакалавр туризму.
Перелік конкурсних предметів при вступі до МДПУ імені Богдана Хмельницького У 2020 РОЦІ
- Прийом документів на денну форму навчання – з 13.07.2020 р. по 22.07.2020 р., на заочну форму – з 13.07.2020 р. по 30.11.2020 р.
- Зарахування на бюджетну форму навчання – 08.2020 р., на контрактну форму навчання – не пізніше 30.11.2020 р.
- Додаткові бали: за успішне закінчення підготовчих курсів МДПУ імені Б. Хмельницького; призерам Міжнародних та Всеукраїнських учнівських олімпіад 2020 року та призерам Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН.
- Пільгові категорії: особи, визнані учасниками бойових дій; особи з інвалідністю; діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування; особи, які проживають на тимчасово окупованій території; діти учасників бойових дій, які загинули під час проведення АТО.
Документи, які необхідно подати до приймальної комісії для вступу на навчання: документ, що посвідчує особу (паспорт); атестат та додаток до нього; сертифікати ЗНО (не нижче, ніж 100 балів); чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4; медична довідка за формою 086-о.
Перший предмет для усіх спеціальностей Українська мова та література
Назва спеціальності | Освітні програми | Джерело фінансування | Другий предмет | Третій предмет |
Туризм | Туризм(денна, заочна) | Держзамовлення, контракт | Іноземна мова історія України | Географія або математика; Іноземна мова або географія |
ВСТУП НА МАГІСТРАТУРУ 2020
Реєстрація для складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови (ЄВІ) триватиме з 12 травня до 5 червня 2020 року включно за спеціальностями:
032 Історія та археологія, 033 Філософія, 035.01 Філологія. Українська мова та література, 035.04 Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, 051 Економіка, 054 Соціологія, 053 Психологія, 073 Менеджмент, 091 Біологія, 101 Екологія, 102 Хімія, 103 Науки про Землю, 122 Комп’ютерні науки, 231 Соціальна робота, 242 Туризм.
Відповідно до листа МОН №1/9-228 від 30.04.2020 р. – додаткове фахове вступне випробування передбачене в пп. 4.1.3 Правил прийому до МДПУ імені Богдана Хмельницького у 2020 році – не буде проводитись!!!*
*Відповідні зміни до Правил прийому буде внесено після завершення державної реєстрації змін до Умов прийому на навчання до ЗВО України у 2020 році
Зазнала зміни процедура реєстрації:
Для успішної реєстрації потрібно надіслати на електронну адресу приймальної комісії скановані копії або фотокопії:
- заповненої заяви-анкети з інформацією, необхідною для оформлення екзаменаційного листка (анкета додається);
- документа, що посвідчує особу;
- облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються отримувати реєстраційний номер облікової картки платника податків);
- довідки, виданої за місцем навчання, щодо планового завершення навчання та отримання диплома в рік вступу або документа про здобутий ступінь вищої освіти (освітньо-кваліфікаційний рівень);
- фотокартки для документів (кольорової або чорно-білої) із зображенням, що відповідає досягнутому віку вступника;
- медичного висновку за формою первинної облікової документації 086-3/о (у разі потреби створення особливих умов для складання ЄВІ).
Електронна адреса приймальної комісії: pk-mdpu@ukr.net
У темі листа обов’язково треба зазначити прізвище, ім’я, по батькові, а в тексті листа – прізвище, ім’я, по батькові та номер облікової картки платника податків (за наявності).
Представник приймальної комісії перевірить наявність необхідних для реєстрації документів та правильність їх оформлення.
У разі успішної реєстрації учасникові буде надіслано скановану копію екзаменаційного листа на електронну адресу, зазначену в заяві-анкеті. Оригінал екзаменаційного листка зберігатиметься у приймальній комісії. Якщо в екзаменаційному листку ви виявите помилки, зверніться до приймальної комісії.
Галузь знань 24 Сфера обслуговування, спеціальність 242 Туризм. Освітня програма Туризм.
Рівень вищої освіти другий – освітня програма магістр (1 рік 4 місяці навчання). Кваліфікація у дипломі – Магістр з туризму.
КАФЕДРА ТУРИЗМУ, СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ТА КРАЄЗНАВСТВА ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ ЗА ОСВІТНЬОЮ ПРОГРАМОЮ “ТУРИЗМ” НА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ – 2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК,
ПІДГОТОВКА ФАХІВЦІВ З ТУРИЗМУ – КРОК У МАЙБУТНЄ!
В сучасних умовах реформування Вищої школи та імплементації закону України «Про вищу освіту» актуальності набуває впровадження практико-орієнтованого навчання та дуальної освіти при підготовці фахівців в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.
Щорічно молодь вирішує питання свого майбутнього. Для цього юнаки і дівчата бажають обрати цікаву і конкурентоспроможну професію. Одну з таких професій, а саме фахову освіту за спеціальністю «Туризм», освітня програма «Туризм» пропонує отримати кафедра туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства на природничо-географічному факультеті Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
По-перше, виникає питання: чому саме туризм – це перспективно? Насамперед – через те, що бажання людей здійснювати подорожі збільшується щорічно, незважаючи на форс-мажорні обставини, як наприклад розповсюдження СOVID-19. Сьогодні туристам, в більшості пропонують віртуальні тури та екскурсійні програми, але так буде не завжди та ніщо не зможе замінити власні враження від місць відвідування.
Все більше клієнтів звертаються до туристичних підприємств для отримання відповідних послуг, що потребує постійного розширення кваліфікованого персоналу. Чому це цікаво? Бо подорожі – це постійна зміна вражень, пізнання нового, зустрічі з новими людьми та новою культурою.
По-друге, чому саме Мелітопольський державний педагогічний університет? Відповідь очевидна: тому що університет здійснює набір здобувачів вищої освіти на спеціальність Туризм, тому що тут працює команда кваліфікованих, досвідчених фахівців, які спроможні надати студентам весь комплекс необхідних сучасних фахових знань і вмінь для кар’єрного старту в туристичній галузі. Вступивши до університету на дану спеціальність, молодь на кілька років занурюється у зворушливий світ студентського життя із розмаїттям освітнього процесу, навчальних занять і виробничих практик, цікавими туристичними, суспільно-корисними, розважальними і спортивними заходами. Для цього університет/факультет забезпечений сучасними навчальними аудиторіями, спеціалізованими лабораторіями, спортивними залами, унікальним штучним скельним стендом-тренажером (єдина споруда такого масштабу в Запорізькій області), сучасними гуртожитками.
Отже, в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького здійснюється підготовка фахівців в галузі знань 24 Сфера обслуговування, за спеціальністю 242 Туризм, освітнього ступеню бакалавр – базова вища освіта, і магістр – повна вища освіта. Фахівці готуються для організаційно-управлінської, господарської, комерційної, інвестиційної та науково-дослідної діяльності у сфері туризму. Після закінчення навчання випускники можуть працювати на таких посадах як фахівець з туристичного обслуговування, керівник центральних органів виконавчої влади у сфері туризму, організатор подорожей (екскурсій), менеджер з туризму, екскурсовод, фахівець із організації дозвілля, фахівець з розвитку сільського зеленого туризму, фахівець із конференц-сервісу, фахівець із спеціалізованого обслуговування, інструктор оздоровчо-спортивного туризму (за видами туризму), фахівець із туристичної безпеки, інструктор-методист з туризму, інспектор з туризму.
Необхідно зазначити, що для забезпечення впровадження та розвитку дуальної освіти, підвищення якості навчання здобувачів вищої освіти спеціальності Туризм, і її відповідності стандартам та запитам ринку праці кафедрою туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства укладено договори про творчу співпрацю з провідними вітчизняними та закордонними навчальними закладами та підприємствами індустрії туризму.
Основною метою є підготовка молодих кваліфікованих фахівців, в якій беруть участь і навчальний заклад, і туристичні підприємства (спосіб навчання 50 на 50, поєднання теорії у ВНЗ та практичної підготовки на виробництві) такі як: туристичні агентства “Браво-Тур” ПП «ТРТ-ВАРТО», «КАРАВАН-TRAVEL», «SVIFT-TRAVEL», садиба зеленого туризму «Гостини у Валентини» та інші.
Основні напрямки роботи в навчальному процесі та навчально-методичній роботі: проведення теоретичних і практичних занять, навчальних і виробничих практик в рамках навчальних дисциплін; спільне видання наукових, навчальних, науково-методичних матеріалів; обмін досвідом з розробки нормативних освітніх документів (програм, планів); виконання здобувачами вищої освіти курсових та кваліфікаційних робіт на замовлення підприємств; можливість працевлаштування здобувачів вищої освіти на підприємствах індустрії туризму.
Співробітництво у науково-дослідній роботі: проведення туристичних заходів (круглих столів, тренінгів, майстер класів та ін.); розробка нових туристичних маршрутів і екскурсійних програм в місті Мелітополь, Мелітопольському районі та Запорізькій області та інших регіонах України та світу; стажування викладачів та здобувачів вищої освіти (організація курсів підвищення кваліфікації за сертифікатними освітніми програмами, підвищення кваліфікації викладачів кафедри на туристичних підприємствах).
Особливе місце в структурі практико-орієнтованого навчання посідають навчальні і виробничі практики, які проходять на підприємствах індустрії туризму як в Україні, так і за її межами, наприклад, в Болгарії, Туреччині, Польщі, Фінляндії, Німеччині, Китаї. Специфіка практичної підготовки фахівців туристичної індустрії:
– здобувачі вищої освіти відповідно до свого індивідуального плану підготовки можуть висловити свої побажання та визначити перспективи проходження практики;
– при організації практичної підготовки допускаються відступи від основної програми практики, передбачені регламентом навчального закладу й зумовлені особливостями індивідуального плану проходження практики студентом, специфікою діяльності бази практики;
– за умови відповідної згоди навчального закладу можливе введення інноваційних форм проходження практики: стажування за кордоном, практика при частковому працевлаштуванні студента, що дає можливість безпосередньо долучитись до професійної діяльності;
– студенти мають можливість у повній мірі скористатись перевагами навчання, побудованого за принципом по черговості в умовах професійного середовища.
Зрозуміло, що такий досвід неабияк допомагає майбутнім спеціалістам набути професійних навичок.
ОТЖЕ, ЧЕКАЄМО САМЕ НА ВАС, НАВЧАЄМОСЯ ТА ПОДОРОЖУЄМО РАЗОМ!
З повагою викладачі кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
За детальною інформацією ви можете звернутися за адресою: м. Мелітополь, вул. Гетьманська, 10.
тел. (0619) 44-04-27 (деканат природничо-географічного факультету)
тел. (0619) 44-05-60 (приймальна комісія)
тел. (097) 5736280 (кафедра туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства
E-mail: geofak_dekanat@ukr.net
E-mail: kafedratourism_mdpu@ukr.net
https://www.facebook.com/Kafedratourism/ Навчаємось та подорожуємо разом МДПУ імені Богдана Хмельницького
Галузь знань 24 Сфера обслуговування, спеціальність 242 Туризм.
Освітня програма Туризм.
Рівень вищої освіти перший – освітня програма бакалавра (3 роки 9 місяців навчання). Кваліфікація у дипломі – Бакалавр туризму.
Перелік конкурсних предметів при вступі до МДПУ імені Богдана Хмельницького У 2020 РОЦІ
- Прийом документів на денну форму навчання – з 13.07.2020 р. по 22.07.2020 р., на заочну форму – з 13.07.2020 р. по 30.11.2020 р.
- Зарахування на бюджетну форму навчання – 08.2020 р., на контрактну форму навчання – не пізніше 30.11.2020 р.
- Додаткові бали: за успішне закінчення підготовчих курсів МДПУ імені Б. Хмельницького; призерам Міжнародних та Всеукраїнських учнівських олімпіад 2020 року та призерам Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН.
- Пільгові категорії: особи, визнані учасниками бойових дій; особи з інвалідністю; діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування; особи, які проживають на тимчасово окупованій території; діти учасників бойових дій, які загинули під час проведення АТО.
Документи, які необхідно подати до приймальної комісії для вступу на навчання: документ, що посвідчує особу (паспорт); атестат та додаток до нього; сертифікати ЗНО (не нижче, ніж 100 балів); чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4; медична довідка за формою 086-о.
Перший предмет для усіх спеціальностей Українська мова та література
Назва спеціальності | Освітні програми | Джерело фінансування | Другий предмет | Третій предмет |
Туризм | Туризм(денна, заочна) | Держзамовлення, контракт | Іноземна мова історія України | Географія або математика; Іноземна мова або географія |
ВСТУП НА МАГІСТРАТУРУ 2020
Реєстрація для складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови (ЄВІ) триватиме з 12 травня до 5 червня 2020 року включно за спеціальностями:
032 Історія та археологія, 033 Філософія, 035.01 Філологія. Українська мова та література, 035.04 Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, 051 Економіка, 054 Соціологія, 053 Психологія, 073 Менеджмент, 091 Біологія, 101 Екологія, 102 Хімія, 103 Науки про Землю, 122 Комп’ютерні науки, 231 Соціальна робота, 242 Туризм.
Відповідно до листа МОН №1/9-228 від 30.04.2020 р. – додаткове фахове вступне випробування передбачене в пп. 4.1.3 Правил прийому до МДПУ імені Богдана Хмельницького у 2020 році – не буде проводитись!!!*
*Відповідні зміни до Правил прийому буде внесено після завершення державної реєстрації змін до Умов прийому на навчання до ЗВО України у 2020 році
Зазнала зміни процедура реєстрації:
Для успішної реєстрації потрібно надіслати на електронну адресу приймальної комісії скановані копії або фотокопії:
- заповненої заяви-анкети з інформацією, необхідною для оформлення екзаменаційного листка (анкета додається);
- документа, що посвідчує особу;
- облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються отримувати реєстраційний номер облікової картки платника податків);
- довідки, виданої за місцем навчання, щодо планового завершення навчання та отримання диплома в рік вступу або документа про здобутий ступінь вищої освіти (освітньо-кваліфікаційний рівень);
- фотокартки для документів (кольорової або чорно-білої) із зображенням, що відповідає досягнутому віку вступника;
- медичного висновку за формою первинної облікової документації 086-3/о (у разі потреби створення особливих умов для складання ЄВІ).
Електронна адреса приймальної комісії: pk-mdpu@ukr.net
У темі листа обов’язково треба зазначити прізвище, ім’я, по батькові, а в тексті листа – прізвище, ім’я, по батькові та номер облікової картки платника податків (за наявності).
Представник приймальної комісії перевірить наявність необхідних для реєстрації документів та правильність їх оформлення.
У разі успішної реєстрації учасникові буде надіслано скановану копію екзаменаційного листа на електронну адресу, зазначену в заяві-анкеті. Оригінал екзаменаційного листка зберігатиметься у приймальній комісії. Якщо в екзаменаційному листку ви виявите помилки, зверніться до приймальної комісії.
Галузь знань 24 Сфера обслуговування, спеціальність 242 Туризм. Освітня програма Туризм.
Рівень вищої освіти другий – освітня програма магістр (1 рік 4 місяці навчання). Кваліфікація у дипломі – Магістр з туризму.