МАЙСТЕР-КЛАС «ГРОШОВІ ЗНАКИ ЯК ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНОЇ ТА КУЛЬТУРОЛОГІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ»
By Носик Лілія Published Новини кафедри
28 березня 2024 року в рамках святкування Дня географа України доцентом кафедри географії та туризму Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Олегом Байтеряковим було проведено майстер-клас на тему: «Грошові знаки як джерела географічної та культурологічної інформації».
У заході взяли участь більше 100 вчителів, викладачів ЗВО і студентів Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської, Житомирської, Полтавської, Хмельницької і Черновецької областей.
Майстер-клас було спрямовано на виявлення і характеристику географічного та культурологічного змісту грошових знаків та методики їх застосування як джерел країнознавчої інформації для забезпечення подальшого впровадження компетентносного підходу в шкільному курсі географії та у викладанні фахових дисциплін в закладах вищої освіти.
Під час заходу Олег Байтеряков поділився досвідом і власною методикою застосування грошових знаків для формування ключових компетентностей учнів у шкільному курсі географії. В ході майстер-класу було проаналізовано культурологічний зміст української національної валюти та визначено методику її застосування для патріотичного виховання молоді.
Другу частину заходу було присвячено методичним особливостям використання банкнот країн Африки, Південної Америки та Євразії, а також фантазійних банкнот і монет Арктики і Антарктики для виявлення особливостей розташування, властивостей і причинно-наслідкових зав’язків рельєфу, корисних копалин, гідрографічних об’єктів, тваринного та рослинного світу цих материків і історії їх дослідження. Також на прикладі застосування різноманітних банкнот учасники ознайомились із методичними аспектами формування навичок орієнтування на місцевості.
Учасники майстер-класу мали можливість не тільки виявити глибокий географічний та культурологічний зміст банкнот України та багатьох країн світу, але й насолодитись їх естетичною привабливістю і окремо відчути гордість за свою державу.
Наприкінці тренінгу учасники висловили позитивні відгуки про захід спікеру та керівництву кафедри за організацію цілої низки таких заходів, а також зазначили, що матеріали попередніх тренінгів і майстер-класів вже використовують у власній педагогічній діяльності.