Профорієнтаційна робота кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства

Профорієнтаційний захід “Жива Бібліотека”

29 січня 2020 р. доцент кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства О.З. Байтеряков взяв участь у профорієнтаційному заході «Жива Бібліотека», який проводиться у школах міста в межах реалізації проекту «PROFуспіх: стратегія професійного вибору» під патронатом Британської ради в Україні.

Даний захід було організовано для учнів 10-х класів гімназії № 5 і ЗОШ № 11. Метою «Живої бібліотеки» є сприяння свідомому вибору майбутньої професії сучасною молоддю. Запрошені гості — «живі книги» — це цікаві особистості, що можуть поділитись особливостями власних професій, висвітлити свій шлях вибору і опанування професійними здобутками.

О.З. Байтеряков розповів про особливості і переваги навчання в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, наявні факультети, можливості поєднання власних і професійних інтересів. Під час розповіді учні ставили цікаві питання щодо особливостей майбутньої професії, пов’язаною з географією та туризмом. Зустріч пройшла у дружній невимушеній атмосфері.

За плідну співпрацю в проведенні міського профорієнтаційного заходу «Жива Бібліотека» О.З. Байтеряков був нагороджений Подякою Управління освіти   Мелітопольської міської ради. 

 

 

 Профорієнтаційний захід для випускників Мелітопольського ДНЗ                     “Мелітопольського багатопрофільного центру ПТО”

19 лютого 2020 р. викладачі природничо-географічного факультету: завідувач кафедри фізичної географії і геології Прохорова Л.А., ст. викл. кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства Іванова В.М. здійснили профорієнтаційний захід для учнів випускних курсів Мелітопольського ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр ПТО».

Упродовж зустрічі було окреслено переваги навчання у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, ознайомлено зі спеціальностями нашого університету, здійснено розповідь про можливість підвищити знання на підготовчих курсах, запрошено до участі у Всеукраїнській олімпіаді для професійної орієнтації вступників «Інтелектуал», з подальшим отриманням додаткових балів при вступі до ВНЗ.

Викладачі розповіли про можливість і переваги отримання подвійного диплому про вищу освіту, виїзні практики в межах України та закордоном, активне студентське життя і цікаве дозвілля. Присутні учні отримали інформаційні буклети, флаєри, інформаційні листи про дисципліни ЗНО та перелік необхідних документів для вступу у ВНЗ.

Профорієнтаційна зустріч була цікавою та інформативною.

Профорієнтаційний захід для учнів ЗОШ №8 м. Мелітополь

З метою проведення профорієнтаційної роботи на природничо-географічному факультеті відбулася зустріч учнів 8-9 класів ЗОШ № 8 м. Мелітополя з кафедрою туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства. Учні ознайомились з напрямками роботи кафедри, відвідали Офіс туристичної фірми та лабораторію інноваційних технологій в туризмі.

Старший викладач Топалова О.І. розповіла учням про маршрути практик, які розроблені студентами спеціальності 242 Туризм, показала відеоролік про проведення закордонної навчальної практики на території Румунії.

Олеся Іллівна звернула увагу на те, що на навчально-відновлювальному стенді тренажері «Скеля-1» відбуваються туристичні змагання за участю школярів міста та району. Запросила учнів до подальшої співпраці і вступу до МДПУ імені Богдана Хмельницького. 

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА НА ПРИРОДНИЧО-ГЕОГРАФІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Природничо-географічний факультет на базі кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства провів низку профорієнтаційних заходів «День відкритих дверей природничо-географічного факультету» на платформі Zoom 17 квітня Нікольського району Донецької області, 23 квітня Каховського району Херсонської області та 28 квітня Веселівського району Запорізької області. Всього ці зустрічі охопили понад 100 осіб випускників, батьків та вчителів.

На он-лайн зустрічах проректор із ЗФН доцент Арабаджи О.С. надала загальну інформацію про університет, декан факультету доцент Донченко Л.М. ознайомила з історією та спеціальностями факультету, матеріально-технічною базою, напрямами наукової роботи та можливостями практичної підготовки в Україні та за кордоном.

Завідувач кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства, доцент Арсененко І.А. зробила акцент на спеціальності 242 Туризм кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства. Під час виступу проводилась демонстрація кафедрального флаєру, аудиторного фонду, відеоролику про природничо-географічний факультет.

Заступник декана природничо-географічного факультету, доцент Топалова О.І. розповіла про навчальні практики, які відбуваються на факультеті з показом презентації.

Завідувач кафедри фізичної географії і геології, доцент Прохорова Л.А. докладно розповіла про спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) і 103 Науки про Землю, матеріальну базу та подальше працевлаштування випускників.

Відповідальний секретар приймальної комісії, доцент Дубяга С.М. – ознайомила з основними положеннями Правил Прийому до Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького у 2020 році: терміном роботи приймальної комісії, правилами подачі заяв, пільгами, прохідним балом на бюджет тощо.

Після надання інформації були надані вичерпні відповіді на низку питань, які надходили від випускників та їх батьків.

Завідувач відділу освіту Нікольського району Марков П.В. від імені викладацького складу та учнів озвучив перелік питань щодо вступу за освітнім ступенем бакалавра та магістра, дуальної форми навчання, умов проживання в гуртожитках, підвищення кваліфікації вчителів тощо, які були детально обговорені під час конференції.

Підводячи підсумки конференції домовилися провести наступну зустріч у травні місяці

Під час зустрічі з учнями 11 класів Малокаховського ЗСО та Чернянського ЗСО були обговорені питання від учнів та вчителів щодо вступу, навчання, забезпечення гуртожитком та інші

.

Он-лайн зустріч з учнями різнопрофільної гімназії Веселівського району, баьками, класним керівником Гаценко Н.В. показала їх зацікавленість нашими спеціальностями і підтвердила бажання навчатися в нашому університеті.

 

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ЗАХІД

12 травня 2020 року о 14.30 кафедрою фізичної географії і геології на платформі Zoom було проведено профорієнтаційний захід з адміністраціями, вчителями та здобувачами середньої освіти ЗОШ № 4, 6, 22, 24, НВК 16, ДНЗ «МБЦПТО» м. Мелітополь та Костянтинівським РНВО № 1 «Таврія», Костянтинівською СРШ «Прометей» Мелітопольського району.

В зустрічі прийняли активну участь і викладачі кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства: проректор із заочної форми навчання доцент Арабаджи О.С., яка привітала учасників зустрічі від імені ректорату Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; доцент Левада О.М. – розповіла про правила прийому до нашого навчального закладу; заступник декана природничо-географічного факультету доцент Топалова О.І. презентувала навчальні практики з географічних дисциплін та туризму, доцент Байтеряков О.З. – надав інформацію про спеціальність 242 туризм; відповідальна за профорієнтаційну роботу ст. викл. Іванова В.М. наголосила  переможцям олімпіад з географії про наявність дипломів, що дають додаткові бали при вступі на спеціальність термін проведення пробного та основного ЗНО. Всього в заході прийняло участь 68 учасників.

Зустріч була інформативною, викликала жвавий інтерес і посприяла подальшій співпраці.