Новини кафедри туризму соціально-економічної географії та краєзнавства

Засідання круглого столу на тему «Наукові засади освітньої іноватики у підготовці фахівців туристсько-краєзнавчого напряму»

16 червня кафедра туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства разом із співробітниками відділу туризму КЗ “Центр позашкільної освіти” Мелітопольської міської ради Запорізької області  провели онлайн-засідання круглого столу для керівників гуртків туристсько-краєзнавчого напряму на тему «Наукові засади освітньої іноватики у підготовці фахівців туристсько-краєзнавчого напряму».

Учасників круглого столу привітали заступник директора Центру позашкільної освіти Мелітопольської міської ради О.М. Прокопенко та завідувачка кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства доцент І.А. Арсененко.

Основною метою круглого столу було виявлення питань впровадження інноваційних технологій у фахову підготовку керівників гуртків туристсько-краєзнавчого напряму для подальшого розвитку  краєзнавчої та туристичної діяльності в Україні та Запорізькій області, як ефективного засобу морально-етичного, патріотичного та фізичного виховання сучасної молоді.

Під час круглого столу розглядались значення туризму для виховання сучасної молоді, структура підготовки керівників гуртків туристсько-краєзнавчого напряму, застосування схематичної наочності для вивчення дисциплін туристського циклу, розробка методичних посібників для забезпечення фахової підготовки керівників туристсько-краєзнавчих гуртків, особливості застосування дистанційних форм навчання туристичних дисциплін. Своїм досвідом поділились доц. О.З. Байтеряков, доц. О.М. Левада, доц. І.А. Донець та співробітники відділу туризму.   

Особливу увагу було приділено обговоренню питань створення сучасних навчальних програм для туристських гуртків, які можуть найбільш повно враховувати регіональний контекст і задовольняти потреби учнів.

Завідуюча відділом туризму Т.В. Волошенюк і методист відділу туризму Н.В.Костікова при обговоренні питань підготовки майбутніх вчителів географії звернули увагу на необхідність формування в них знань та вмінь зі спортивно-оздоровчого туризму, зазначивши, що саме вчителі географії в школах частіше виконують обов’язки турорганізаторів, а також складають більшість у штаті керівників туристських гуртків області. 

В.М. Іванова поставила питання про проведення профорієнтаційної роботи на базі відділу туризму і співпрацю у цьому напрямку зі співробітниками відділу. 

Засідання круглого столу дозволило скоординувати науково-методичні дослідження викладачів кафедри та співробітників відділу туризму.

Захист курсових робіт групи 417

3 червня 2020 р. на кафедрі туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства відбувся захист курсових робіт студентів 417 групи спеціальності 242 Туризм. Засідання було організовано на базі платформи Skype о 14.00.

Оцінювала творчий, науковий та пошуковий доробок студентів комісія у складі к.геогр.н. доц. Арсененко І.А (голова), к.геогр.н.  доц. Левади О.М., к.геогр.н.  доц. Донець І.А.

Засідання відкрила завідувачка кафедри к.геогр.н. доц. Арсененко І.А, яка побажала успіхів та подальших творчих здобутків студентам. На засіданні були представлені доповіді студентів з однієї із фахових дисциплін з туризму – Організація готельного та ресторанного господарства. Студенти презентували свої курсові роботи в форматі PowerPoint, в яких були висвітлені сучасні тенденції розвитку готельного та ресторанного господарства регіонів України, а також  м. Мелітополь.

 Тематика досліджень курсових робіт відповідала змісту навчальної та напрямку наукової діяльності кафедри.

Найкращими серед публічних захистів студентів були визнані виступи Орлова Д., Бабурової Н., Галатенко Ю., Коміссарової Н., Мелай А., Іващенко В.

 

Захист курсових робіт групи 418

27 травня 2020 року на кафедрі туризму соціально-економічної географії та краєзнавства за допомогою платформи Skype було проведено онлайн-захист курсових робіт здобувачами вищої освіти спеціальності 242 Туризм, група 418.

До складу комісії із захисту курсових робіт увійшли: завідувачка кафедри к.геогр.н., доцент Арсененко І.А., к.геогр.н. доцент Левада О.М., к.геогр.н. доцент Донець І.А.

На засіданні були представлені доповіді з фахової дисципліни Географія туризму. Тематика наукових досліджень студентів визначала такі напрямки: “Природно-рекреаційні ресурси Запорізької області”, “Культурно-пізнавальний туризм у Львівській області”, “Лікувально-оздоровчий туризм у Європі”, “Розвиток Екотуризму в Україні”,    “Розвиток адаптивного туризму в  національних  природних парках України”, “Спортивний туризм України та Закарпаття.  

Тематика досліджень курсових робіт відповідала змісту навчальної та напрямку наукової діяльності кафедри.

Найкращими серед публічних захистів студентів були визнані виступи Дубінської Євгенії та Суворової Олени.

 

Захист курсових робіт групи 116

22 травня 2020 р. на кафедрі туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства відбувся захист курсових робіт студентів 116 групи спеціальності 014 07 Середня освіта (Географія). Засідання було організовано на базі платформи Skype о 15.00.

Оцінювала творчий, науковий та пошуковий доробок студентів комісія у складі к.геогр.н. доц. Арсененко І.А (голова), к.геогр.н.  доц. Левади О.М., к.геогр.н.  доц. Байтерякова О.З.

Засідання відкрила завідувачка кафедри Арсененко І.А, яка побажала успіхів та подальших творчих здобутків студентам. На засіданні були представлені доповіді студентів з однієї із фундаментальних дисциплін з географії – Методика навчання географії.

Тематика наукових досліджень студентів визначала такі напрямки: “Застосування мистецьких творів під час вивчення теми “Природні зони України”, “Формування екологічної компетентності учнів у процесі навчання географії”, “Методика застосування грошових знаків в шкільному курсі географії”, “Активізація розумової діяльності учнів на уроках географії”, “Методика застосування художньої літератури на уроках географії” та інші.

Тематика досліджень курсових робіт відповідала змісту навчальної та напрямку наукової діяльності кафедри.

Найкращими серед публічних захистів студентів були визнані виступи Кожаєвої Аліни, Тебенко Микити, Безгинської Анастасії, Луконіної Юлії, Семикопенко Аліни.

Варто відмітити, що варіант проведення захистів сучасними засобами онлайн є доволі зручним та ефективним, оскільки в першу чергу, не обмежує учасників в плані вимог знаходитись в тому чи іншому місці.

Захист курсових робіт групи 416

21 травня 2020 р. на кафедрі туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства відбувся захист курсових робіт студентів 416 групи спеціальності 242 Туризм. Засідання було організовано на базі платформи Skype о 13.00.

Оцінювали творчий, науковий та пошуковий доробок студентів комісія у складі  к.геогр.н. доц. Арсененко І.А (голова), к.геогр.н доц. Донченко Л.М.,  к.геогр.н доц. Байтерякова О.З.

Засідання відкрила завідувачка кафедри Арсененко І.А., яка побажала успіхів та подальших творчих здобутків студентам. На засіданні були представлені доповіді студентів з трьох фундаментальних дисциплін: Міжнародний туризм, Менеджмент та маркетинг в туризмі, Спеціалізований туризм.

Тематика наукових досліджень студентів визначала такі напрямки: “Розвиток виїзного туризму на прикладі туристичного агенства “Tours&Ticket”, “Сучасні тенденції розвитку міжнародного туризму в Україні”, “Екстремальний туризм в Україні”, “Провідні види міжнародного туризму в Американському туристичному макрорегіоні”, “Розвиток винного гастрономічного туризму в Світі та Україні” та інші.

Тематика досліджень курсових робіт відповідала змісту навчальної та напрямку наукової діяльності кафедри.

Найкращими серед публічних захистів студентів були визнані виступи Шокарєвої Ксенії, Перової Юлії.

 

Науково-практична конференція

“Науково-методична взаємодія вищої та середньої школи: проблеми комерціалізації науки та проектної діяльності”

14 травня 2020 р. у рамках відзначення Дня науки на природничо-географічному факультеті відбулася Науково-практична конференція “Науково-методична взаємодія вищої та середньої школи: проблеми комерціалізації науки та проектної діяльності”, яка була організована спільно із відділом освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради. У конференції взяли участь викладачі природничо-географічного факультету та члени бердянського методичного об’єднання вчителів географії.

Декан природничо-географічного факультету доцент Л. М. Донченко у своїй доповіді розкрила накопичений потенціал МДПУ імені Богдана Хмельницького у сфері науково-методичної співпраці вищої та середньої школи та перспективи його подальшої реалізації.

Методист методичного кабінету відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Г. І. Момот окреслила основні потреби освітян середньої школи у співпраці із університетською наукою.

Завідувачка кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства доцент І. А. Арсененко ознайомила із комерційними умовами реалізації наукових наробок та переліком науково-методичних, практичних онлайн-курсів, тренінгів, майстер-класів, що пропонуються науковцями МДПУ імені Богдана Хмельницького, зокрема і географічної науки. На прохання вчителів розкрила новітні підходи використання даних щодо викладання  шкільного курсу географії із сучасного стану економіки України та світу (по галузям).

Доцент О.М. Левада розкрила особливості викладання географії в умовах реалізації концепції нової української школи. Було продемонстровано можливості нової методики формування картографічних компетентностей та проведення практичних робіт в умовах дистанційного навчання.

Доцент О. З. Байтеряков торкнувся перспектив підготовки вчителя географії до викладання предмету, в т.ч. починаючи з 2023–2024 н.р. Окреме питання стосувалось підготовки вчителя-географа до керівництва науково-пошуковою діяльністю школярів у рамках Малої академії наук. Зокрема, говорилося про необхідність встановлення рівних можливостей для вчителів шкіл та викладачів ВУЗів, що готують дітей до МАНу, тому, що в школах, як правило, немає дослідницької бази. Були надані практичні рекомендації у виборі тематики учнівських наукових робіт з географії та туризму, застосуванні дослідницьких методів тощо.

Завідувачка кафедри фізичної географії і геології доцент Л. А. Прохорова розкрила практичні  особливості організації курсів підвищення педагогічної кваліфікації вчителів географії у нових умовах, що склалися.

Другу частина конференції

Другу частину конференції було присвячено відповідям на чисельні питання вчителів, що стосувались практичних проблем викладання географії у різних класах. 

Кожна доповідь супроводжувалася дискусіями, у яких  із непідробним інтересом взяла участь учительська аудиторія.

 

Інформацію підготувала доцент, к.геогр.н.

І.А. Арсененко

 

Вебінар “Як провести сесію онлайн”

5 травня 2020 року викладачі кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства доц. І.А.Арсененко та доц. І.А.Донець взяли участь у вебінарі “Як провести сесію онлайн”, – із серії “карантинних” вебінарів SAIUP (Проект сприяння академічній доброчесності в Україні).

Вебінар проводила керівниця Центру забезпечення якості освіти старша викладачка кафедри англійської мови Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Ольга Бершадська.

У вебінарі прийняло участь понад 900 викладачів закладів освіти України, були розглянуті такі питання:

– форми та типи завдань для екзаменаційного/залікового контролю:

– чи залишаємо екзаменаційні/залікові питання такими самими, чи адаптовуємо;

– онлайн синхронні vs онлайн асинхронні іспити/заліки;

– критерії оцінювання іспитів у режимі онлайн;

– як провести сесію не лише для формальності, але й з метою навчання та перевірки знань;

– адаптація до усного формату опитування в режим онлайн;

– як подолати виклики: відсутність якісного доступу до інтернету, щоб бути присутнім онлайн;

– психоемоційний компонент.

Дякуємо організаторам за змістовну та пізнавальну зустріч

Захист курсових робіт групи 127/2

4 травня 2020 року на кафедрі туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства за допомогою платформи Skypе було проведено онлайн-захист курсових робіт здобувачами вищої освіти спеціальності 014.11 Середня освіта (Фізична культура), група 127/2.

До складу комісії із захисту курсових робіт увійшли: завідувачка кафедри к.геогр.н., доцент Арсененко І.А., декан природничо-географічного факультету к.геогр.н., доцент Донченко Л.М. к.геогр.н., доцент Байтеряков О.З., к.геогр.н., доцент Донець І.А., секретар кафедри Кириєнко Ц.В.

Кваліфіковане керівництво курсовими роботами, яке здійснювали доценти Донець І.А. та Донченко Л.М. забезпечило визначення й обрання тем наукових досліджень студентами.

В курсових роботах висвітлено актуальні проблеми розвитку з курортології та ділового туризму, а саме: регулювання курортно-рекреаційної індустрії України; регіональна політика розвитку сфери санаторно-курортних послуг в Україні; функціонування санаторно-курортної діяльності в Україні; аналіз та оцінка бальнеологічних курортів Львівської області; забезпечення підприємств санаторно-курортного комплексу (на прикладі ЗАТ «Трускавецькурорт»); одяг в дипломатичному і діловому протоколі.

Змістовний рівень наукових досліджень здобувачів вищої освіти та програмні результати навчання підтвердили доповіді, відповіді й обговорення під час захисту.

 

Профорієнтаційний захід

12 травня 2020 року о 14.30 кафедрою фізичної географії і геології на платформі Zoom було проведено профорієнтаційний захід з адміністраціями, вчителями та здобувачами середньої освіти ЗОШ № 4, 6, 22, 24, НВК 16, ДНЗ «МБЦПТО» м. Мелітополь та Костянтинівським РНВО № 1 «Таврія», Костянтинівською СРШ «Прометей» Мелітопольського району.

В зустрічі прийняли активну участь і викладачі кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства: проректор із заочної форми навчання доцент Арабаджи О.С., яка привітала учасників зустрічі від імені ректорату Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; доцент Левада О.М. – розповіла про правила прийому до нашого навчального закладу; заступник декана природничо-географічного факультету доцент Топалова О.І. презентувала навчальні практики з географічних дисциплін та туризму, доцент Байтеряков О.З. – надав інформацію про спеціальність 242 туризм; відповідальна за профорієнтаційну роботу ст. викл. Іванова В.М. наголосила  переможцям олімпіад з географії про наявність дипломів, що дають додаткові бали при вступі на спеціальність термін проведення пробного та основного ЗНО. Всього в заході прийняло участь 68 учасників.

Зустріч була інформативною, викликала жвавий інтерес і посприяла подальшій співпраці. 

Практичне заняття в он-лайн режимі

30.04.2020. викладач доц. Байтеряков О.З провів практичне заняття з дисципліни методика навчання географії зі 116 групою в он-лайн режимі.  Тема заняття «Проведення  уроків географії у дистанційному режимі».

На початку заняття відбулась співбесіда зі студентами, під час якої було з’ясовано основні особливості проведення уроків у дистанційному режимі.

Основну частину заняття було присвячено проведенню фрагментів уроків з курсу «Материки і океани» (7 клас) із засобів інтернет-ресурсів. Фрагменти уроків проводили Луконіна Юлія і Григоренко Маргарита, інші студенти виконували роль учнів. Під час уроків застосовувалось багато наочності у вигляді карт, схем, письмових запитань, тестових завдань на платформі спеціальних програм.

Наприкінці заняття було здійснено аналіз проведених уроків. Студенти висказували свої враження, відмічали позитивні та суперечливі моменти уроків, проводили їх оцінювання.

Заняття пройшло у невимушеній, творчій

 

Практичне заняття в он-лайн режимі

27.04.2020, викладач доц. Байтеряков О.З провів практичне заняття з дисципліни методика навчання географії зі 116 групою в он-лайн режимі. Тема заняття «Нетрадиційні уроки».

На початку заняття відбулась співбесіда зі студентами, під час якої було з’ясовано основні типи нетрадиційних уроків, їх значення в шкільному курсі географії та методика проведення.

Основну частину заняття було присвячено проведенню нетрадиційного уроку із застосуванням фрагментів з художніх фільмів за темою «Природні зони Євразії» (7 клас). Урок підготувала та провела Кожаєва Аліна, інші студенти виконували роль учнів. Під час уроку застосовувалось багато наочності у вигляді карт, схем, письмових запитань. Основну частину наочності склали вдало підібрані уривки з художніх фільмів, за якими здійснювався комплексний географічний аналіз побачених природних умов.

Наприкінці заняття було здійснено аналіз проведеного уроку. Студенти висказували свої враження, відмічали позитивні та суперечливі моменти уроку, проводили його оцінювання.

Заняття пройшло у невимушеній, творчій атмосфері.

 

ВЗАЄМОВІДВІДУВАННЯ ЗАНЯТТЯ НА ПЛАТФОРМІ SKYPE

З ДИСЦИПЛІНИ «ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ М. 1. ГЕОГРАФІЯ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА»

КАФЕДРА ТУРИЗМУ, СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ТА КРАЄЗНАВСТВА

28.04.2020р.

2 пара

9.35 – 10.55

ІІІ курс Спеціальність 014 07 Середня освіта (Географія)

група 117/1-п, 117/2-п, 117/3-п, 217-п

Лекція на тему: Сільське господарство світу

Доц. Левада О.М.

Були присутні 14 здобувачів вищої освіти

Відвідала: ст. викл. Іванова В.М.

Заняття проведено одночасно на платформі Skype і з використанням ресурсу сайту Дистанційних освітніх технологій для можливості перевірити присутність студентів.

Лекція розпочалася вчасно з організаційного моменту, лектор чітко оголосила тему, план та мету заняття.

Здобувачі вищої освіти мали можливість ознайомитися з матеріалами теми та презентацією на сайті, при проведенні лекції та обговоренні основних питань:

  1. Структура АПК
  2. Агропромислова інтеграція
  3. Умови, що необхідні для розвитку сільського господарства
  4. Структура земельних ресурсів
  5. Шляхи розвитку сільського господарства

Студенти напередодні отримали випереджаючі завдання і під час лекції були розв’язані проблемні питання, щодо умов необхідних для розвитку сільського господарства за регіонами світу, регіональні особливості шляхів розвитку сільського господарства тощо.

Протягом всього заняття відчувався тісний взаємозв’язок зі студентами, вони активно обговорювали кожне питання, висловлювали свою точку зору стосовно вирішення проблем, наводили приклади з особистих спостережень.

Лекція викликала жвавий інтерес, викладач досягла поставленої мети та завдань. Заняття проведено на високому науково-методичному рівні і відповідає вимогам

МОН України

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА НА ПРИРОДНИЧО-ГЕОГРАФІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Природничо-географічний факультет на базі кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства провів низку профорієнтаційних заходів «День відкритих дверей природничо-географічного факультету» на платформі Zoom 17 квітня Нікольського району Донецької області, 23 квітня Каховського району Херсонської області та 28 квітня Веселівського району Запорізької області. Всього ці зустрічі охопили понад 100 осіб випускників, батьків та вчителів.

На он-лайн зустрічах проректор із ЗФН доцент Арабаджи О.С. надала загальну інформацію про університет, декан факультету доцент Донченко Л.М. ознайомила з історією та спеціальностями факультету, матеріально-технічною базою, напрямами наукової роботи та можливостями практичної підготовки в Україні та за кордоном.

Завідувач кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства, доцент Арсененко І.А. зробила акцент на спеціальності 242 Туризм кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства. Під час виступу проводилась демонстрація кафедрального флаєру, аудиторного фонду, відеоролику про природничо-географічний факультет.

Заступник декана природничо-географічного факультету, доцент Топалова О.І. розповіла про навчальні практики, які відбуваються на факультеті з показом презентації.

Завідувач кафедри фізичної географії і геології, доцент Прохорова Л.А. докладно розповіла про спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) і 103 Науки про Землю, матеріальну базу та подальше працевлаштування випускників.

Відповідальний секретар приймальної комісії, доцент Дубяга С.М. – ознайомила з основними положеннями Правил Прийому до Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького у 2020 році: терміном роботи приймальної комісії, правилами подачі заяв, пільгами, прохідним балом на бюджет тощо.

Після надання інформації були надані вичерпні відповіді на низку питань, які надходили від випускників та їх батьків.

Завідувач відділу освіту Нікольського району Марков П.В. від імені викладацького складу та учнів озвучив перелік питань щодо вступу за освітнім ступенем бакалавра та магістра, дуальної форми навчання, умов проживання в гуртожитках, підвищення кваліфікації вчителів тощо, які були детально обговорені під час конференції.

Підводячи підсумки конференції домовилися провести наступну зустріч у травні місяці

Під час зустрічі з учнями 11 класів Малокаховського ЗСО та Чернянського ЗСО були обговорені питання від учнів та вчителів щодо вступу, навчання, забезпечення гуртожитком та інші.

Он-лайн зустріч з учнями різнопрофільної гімназії Веселівського району, баьками, класним керівником Гаценко Н.В. показала їх зацікавленість нашими спеціальностями і підтвердила бажання навчатися в нашому університеті.

Профорієнтаційний захід для учнів ЗОШ №8 м. Мелітополь

З метою проведення профорієнтаційної роботи на природничо-географічному факультеті відбулася зустріч учнів 8-9 класів ЗОШ № 8 м. Мелітополя з кафедрою туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства. Учні ознайомились з напрямками роботи кафедри, відвідали Офіс туристичної фірми та лабораторію інноваційних технологій в туризмі.

Старший викладач Топалова О.І. розповіла учням про маршрути практик, які розроблені студентами спеціальності 242 Туризм, показала відеоролік про проведення закордонної навчальної практики на території Румунії.

Олеся Іллівна звернула увагу на те, що на навчально-відновлювальному стенді тренажері «Скеля-1» відбуваються туристичні змагання за участю школярів міста та району. Запросила учнів до подальшої співпраці і вступу до МДПУ імені Богдана Хмельницького.

Олімпіада з туризму

19 лютого 2020 р. на природничо-географічному факультеті кафедрою туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства була проведена олімпіада з туризму. У якій взяли участь здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм, Галузі знань 24 Сфера обслуговування, освітнього ступеню бакалавр та магістр. Для проведення олімпіади провідними фахівцями кафедри було складено спеціальні завдання: теоретичного, творчого та тестового характеру.

Для виконання завдань учасникам олімпіади потрібно було продемонструвати як набуті знання та навички, так і нестандартне, креативне мислення та вміння застосовувати теоретичні знання для розв’язання практичних задач.

Більшість студентів виявили достатні та добрі знання з дисциплін туристичної спрямованості. Продемонстрували володіння основними фаховими компетентностями. За результатами перевірки виконаних завдань, журі у складі викладачів кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства – к.геогр.н., доцент Байтеряков О.З., к.геогр.н., доцент Донець І.А., к.геогр.н., доцент Донченко Л.М., к.геогр.н., ст. викладач Топалова О.І., кращими були:

1 місце – Галатенко Ю.

2 місце – Іващенко В., Мелай А.

3 місце –  Комісарова Н., Крайня Н., Швець В.

Профорієнтаційний захід для випускників Мелітопольського ДНЗ   “Мелітопольського багатопрофільного центру ПТО”

19 лютого 2020 р. викладачі природничо-географічного факультету: завідувач кафедри фізичної географії і геології Прохорова Л.А., ст. викл. кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства Іванова В.М. здійснили профорієнтаційний захід для учнів випускних курсів Мелітопольського ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр ПТО».

Упродовж зустрічі було окреслено переваги навчання у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, ознайомлено зі спеціальностями нашого університету, здійснено розповідь про можливість підвищити знання на підготовчих курсах, запрошено до участі у Всеукраїнській олімпіаді для професійної орієнтації вступників «Інтелектуал», з подальшим отриманням додаткових балів при вступі до ВНЗ.

Викладачі розповіли про можливість і переваги отримання подвійного диплому про вищу освіту, виїзні практики в межах України та закордоном, активне студентське життя і цікаве дозвілля. Присутні учні отримали інформаційні буклети, флаєри, інформаційні листи про дисципліни ЗНО та перелік необхідних документів для вступу у ВНЗ.

Профорієнтаційна зустріч була цікавою та інформативною.

Профорієнтаційний захід “Жива Бібліотека”

29 січня 2020 р. доцент кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства О.З. Байтеряков взяв участь у профорієнтаційному заході «Жива Бібліотека», який проводиться у школах міста в межах реалізації проекту «PROFуспіх: стратегія професійного вибору» під патронатом Британської ради в Україні.

Даний захід було організовано для учнів 10-х класів гімназії № 5 і ЗОШ № 11. Метою «Живої бібліотеки» є сприяння свідомому вибору майбутньої професії сучасною молоддю. Запрошені гості — «живі книги» — це цікаві особистості, що можуть поділитись особливостями власних професій, висвітлити свій шлях вибору і опанування професійними здобутками.

О.З. Байтеряков розповів про особливості і переваги навчання в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, наявні факультети, можливості поєднання власних і професійних інтересів. Під час розповіді учні ставили цікаві питання щодо особливостей майбутньої професії, пов’язаною з географією та туризмом. Зустріч пройшла у дружній невимушеній атмосфері.

За плідну співпрацю в проведенні міського профорієнтаційного заходу «Жива Бібліотека» О.З. Байтеряков був нагороджений Подякою Управління освіти   Мелітопольської міської ради.  

 

МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР «ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ В ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ГЕОГРАФІЇ»

28 жовтня 2019 р. для вчителів географії м. Бердянськ доцентом кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства О.З. Байтеряковим було проведено методичний семінар-тренінг «Формування культурологічної компетентності в шкільному курсі географії». Мета заходу – забезпечити сприяння подальшому впровадженню компетентнісного підходу у викладанні географічних дисциплін в школі у контексті концепції Нової української школи.

В ході доповіді О.З. Байтеряков поділився досвідом і власною методикою застосування творів живопису в географічній освіті для формування ключових компетентностей учнів. Також було проведено тренінг з комплексного географічного аналізу творів живопису на прикладі картин українських художників М. Сергіїва «Яблуні в цвіту», К. Крижицького «Вечір в Україні», А. Куїнджі «Нива». На прикладі застосування мистецьких творів вчителі ознайомились з методичними аспектами формування в учнів картографічної культури шляхом виконання відповідних завдань.

У другій частині семінару було розглянуто методику застосування творів художньої літератури на уроках географії. Учасники семінару виявляли географічний зміст і причинно-наслідкові зв’язки між компонентами природи на прикладі творів Ж. Верна, О.С. Пушкіна, М.В. Гоголя, А. Шклярського, Г. Акулова і ін.

Учасники семінару мали можливість не тільки насолодитись натхненними рядками художніх творів, але й виявити їхній глибокий географічний зміст та культурну значущість надбань українського та світового мистецтва.

Наприкінці семінару учасники висловили позитивні відгуки про захід та побажання щодо наступних зустрічей.