Новини кафедри

ПІДСУМКИ РОБОТИ НАУКОВОГО ГУРТКА «ВСЕСВІТ» ЗА 2020 РІК

Студентський науковий гурток «Всесвіт» кафедри фізичної географії і геології за підсумками звітного 2020 року має такі здобутки у галузі наукової діяльності у сфері географії і геології.

І. Участь у Конкурсах.

  1. Кожаєва Аліна Сергіївна здобула 2 місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі Науки про Землю (геологія) на базі ДВНЗ «Криворізькій національний університет» (науковий керівник – старший викладач Непша О.В.).
  2. Шелудько Ольга Миколаївна здобула 3 місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Географія» на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорії Сковороди» (науковий керівник – кандидат географічних наук, доцент Гришко С.В.).
  3. Кожаєва Аліна Сергіївна виборола І місце у конкурсі студентських наукових робіт імені А.А. Хижняка на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (науковий керівник – ст. викл. Непша О.В.).
  4. Шелудько Ольга Миколаївна виборола ІІ місце у конкурсі студентських наукових робіт імені А.А. Хижняка на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (науковий керівник – доц. Гришко С.В.).
  5. Безгинська Анастасія Олександрівна виборола ІІІ місце у конкурсі студентських наукових робіт імені А.А. Хижняка на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (науковий керівник – доц. Гришко С.В.).
  6. Кожаєва Аліна Сергіївна виборола ІІ місце у конкурсі студентських наукових робіт імені Богдана Хмельницького на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (науковий керівник – ст. викл. Непша О.В.).
  7. Непша Ярослав Юрійович здобув І місце у обласному конкурсі для обдарованої молоді у галузі науки у 2020 році у номінації географічні та геологічні науки (науковий керівник – к. г. н., доц. Гришко С.В.).

ІІ. Публікативна активність.

Студенти наукового гуртка взяли участь у 15 наукових конференціях (5 всеукраїнських, 10 міжнародних) різного рівня в Україні та за її межами, де здійснили апробацію власних наукових досліджень. Географія участі охоплює такі міста і країни: Мелітополь, Запоріжжя, Херсон, Кропивницький, Переяслав, Харків, Мінськ (Білорусь), Бостон (США), Афіни (Греція), Ла-Рошель (Франція), Бордо (Франція).

 

Методичний семінар для вчителів середніх загальноосвітніх навчальних закладів за темою: «Основи наукової діяльності в межах шкільної  географічної науки МАН».

Метою семінару було ознайомлення вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів з основами наукової діяльності в межах шкільної географічної науки МАН з метою коригування професійних дій та вдосконалення шкільного наукового аспекту в загальноосвітньому процесі.

Для подальшого формування концепції Нової української школи необхідно забезпечити професійну співпрацю вчителів середньої освіти та викладачів вищої освіти з питань плідного зв’язку в галузі дослідницьких наукових робіт. Надано актуальну інформацію щодо впровадження у процес шкільної географічної науки головних вимог для оформлення шкільних наукових робіт для участі у конкурсі МАН, вибору тем дослідження та складання супутньої документації.

Присутні вчителі заповнили анкети, отримали інформаційні буклети та сертифікати.

Зустріч з вчителями була інформативна, викликала жвавий інтерес і посприяла подальшій співпраці.

Вітаємо переможців!

У 2019-2020 навчальному році ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» отримав честь втретє проводити Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з географії, на який надійшло 60 студентських наукових робіт із 28 закладів вищої освіти.
Як і минулі рази формат проведення конкурсу мав лишитися у сталому вигляді, проте загальнонаціональний карантин вніс своєрідні корективи. Галузева конкурсна комісія забезпечила рецензування студентських наукових робіт і на підставі їх заочного оцінювання 29 квітня 2020 року оголосила переможців Конкурсу. Наша студентка 3 курсу спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) Шелудько Ольга зайняла ІІІ місце з темою: «Сучасна динаміка схилових гравітаційних процесів в межах Ботієвської зсувної ділянки». Науковий керівник: кандидат географічних наук, доцент кафедри фізичної географії і геології Гришко Світлана Вікторівна. Ольга приймає активну участь у студентському науковому житті факультету та університету, є автором і співавтором декількох наукових публікацій.
Вітаємо нашу переможницю і її наукового керівника з такою значною перемогою та бажаємо подальших успіхів на теренах науки!

Натисніть кнопку редагування, щоб змінити цей текст. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Наші студенти – найкращі зі студентів геологів в Україні!

Другий рік поспіль студентка природничо-географічного факультету спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) Кожаєва Аліна брала участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Науки про Землю» (геологія) на базі ДВНЗ «Криворізький національний університет».
В минулому році Аліна посіла четверте місце. В цьому році в конкурсі брали участь 11 наукових робіт студентів з 8 вишів України ‒ Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та ін. Галузева конкурсна комісія забезпечила рецензування студентських наукових робіт і на підставі їх заочної оцінки 26 березня 2020 року оголосила переможців Конкурсу. Наша студентка – Кожаєва Аліна зайняла ІІ місце з темою: «Гідрогеологічні умови залягання та сучасний стан використання підземних вод м. Мелітополь». Науковий керівник: старший викладач кафедри фізичної географії і геології Непша Олександр Вікторович.
Аліна приймає активну участь у студентському науковому житті факультету та університету і виконує обов’язки старости наукового гуртка «Всесвіт» кафедри фізичної географії і геології, є автором та співавтором декількох наукових публікацій.
Вітаємо нашу переможницю і її наукового керівника з такою значною перемогою та бажаємо подальших успіхів і наукових звершень!

УРОЧИСТЕ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТА ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО!

19 травня 2020 року відбулося урочисте засідання Вченої ради МДПУ ім. Б. Хмельницького, на яке були запрошені завідувач кафедри фізичної географії і геології к. геол. н., доц. Прохорова Л.А., наукові керівники студентських наукових робіт – к. г. н., доц. Гришко С.В., ст. викл. Непша О.В. та здобувачі вищої освіти, які є переможцями Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт – Кожаєва А.С., Шелудько О.М.

Під час засідання ректор МДПУ ім. Б. Хмельницького д. б. н., проф. Солоненко А.М. подякував колективу університету за цьогорічні наукові здобутки та відзначив найкращих викладчів і студентів. Колектив університету, в свою чергу, привітав Анатолія Миколайовича з отриманою нагородою – Орденом «За заслуги» ІІ ступеня і побажав не зупинятися на досягнутому. Кафедра фізичної географії і геології приєднується до усіх привітань і бажає колегам нових наукових звершень і здобутків!

     Від щирого серця вітаємо члена студентського наукового гуртка «Всесвіт» кафедри фізичної географії і геології студента 117/4-п академічної групи спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) природничо-географічного факультету (науковий керівник к.г.н., доцент Гришко С.В.)

Непшу Ярослава Юрійовича

з призначенням академічної  стипендії імені Героя Небесної Сотні Ігоря Костенка Міністерства освіта і науки України на 2020-2021 навчальний рік за спеціальністю «Географія», отриманої  в результаті конкурсного відбору серед студентів-претендентів географічних спеціальностей ЗВО України

Ярославу стипендія призначена за значні успіхи у навчанні, науковій та спортивній  діяльності, за активну громадянську позицію, що утверджує ідеали та цінності Революції гідності.

Бажаємо Ярославу подальших успіхів у навчанні та науковій діяльності в 2020-2021 навчальному році!

КАФЕДРА ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ І ГЕОЛОГІЇ ВІТАЄ СВОЇХ ПЕРШОКУРСНИКІВ!

Дорогі наші першокурсники-географи!

Щиро вітаємо Вас з Днем знань та початком нової сторінки у вашому житті – студентства! Бажаємо Вам міцного здоров’я, успіхів у навчанні та здійснення мрій! Нехай прекрасні почуття зігрівають ваші серця і наповнюють їх святковим настроєм, а роки навчання на природничо-географічному факультеті МДПУ імені Богдана Хмельницького стануть одними з найкращих у Вашому житті! В добрий час!!!

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ!

Традиційно вже багато років поспіль День туризму святкують студенти та викладачі природничо-географічного факультету на навчально-польовій базі «Ромашка» Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького у с. Богатир. Під час святкування першокурсники пройшли посвяту у студенти, дружно поспівали туристичних пісень, поїли польової каші та помилувалися краєвидами Алтагирського лісу та Молочного лиману. Свято туризму пройшло у дружній атмосфері та залишило у всіх приємні враження!