Наукові гуртки

ЗВІТ

Про роботу наукового гуртка «Творчість»

 за 2020 рік

 

Керівник наукового гуртка: к.геогр.н., доцент Байтеряков О.З.

Староста  наукового гуртка: Ордян Л.Л.

Тематика роботи:  рекреаційна; туристична з методикою туристичної роботи; екскурсознавча; соціально-економічна; регіональні дослідження; геополітична; методика навчання географії; краєзнавча; екологічна.

Проведено занять: за 2020 рік – 7, у цьому навчальному році – 3.

Кількість студентів – 20  (додаток 1)

Графік роботи(дати, час/ місце проведення)  остання середа місяця / кафедра туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства, аудиторія 99.

 

  1. КОРОТКИЙ ЗМІСТ РОБОТИ ГУРТКА (до 20 рядків тексту):

1.1. Проблема, на вирішення якої було створено гурток, обґрунтування щодо актуальності.

Комплексний та галузевий аналіз територіальних туристичних і соціально-економічних систем на основі якого можлива розробка стратегії та виявлення перспектив розвитку регіону.

Актуальність наукового дослідження обумовлена тим, що в умовах ринкових відносин туристична галузь та соціально-економічна сфера за наявності сприятливих передумов і відповідної організації стають однією з найбільш прибуткових складових продуктивних сил країни. Територіальні туристичні системи, що формуються в процесі історичного розвитку на конкретній території, вступають в зв’язок і впливають на раніше сформовані спеціалізовані системи – промислові, сільськогосподарські, транспортні, розселення і ін. Тому однією з умов ефективного функціонування туристичної галузі є створення її раціональної територіальної структури, що тісно пов’язане з рішенням задач формування раціональної функціональної і територіальної організації господарського комплексу.

1.2. Об’єкт і предмет дослідження.

Об’єкт дослідження: туристично-рекреаційні, краєзнавчі та соціально-економічні аспекти розвитку України та Світу.

Предмет дослідження: Методика наукових і науково-практичних досліджень.

1.3. Мета і основні завдання роботи наукового гуртка.

Мета: Формування у студентів культури наукових і науково-практичних досліджень, спрямованих на розкриття туристично-рекреаційних, краєзнавчих та соціально-економічних аспектів розвитку України та світу; виявлення методичних питань викладання географії в школі та ЗВО.

Основні завдання: ознайомлення з методикою наукових досліджень; обговорювання актуальних наукових і науково-практичних питань;заслуховування доповідей; підготовка та участь у конференціях, олімпіадах та конкурсах; проведення «круглих столів», ділових ігор з актуальних проблем; проведення зустрічей з представниками професійних спільнот.

 

  1. ОДЕРЖАНІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ (до 20 рядків тексту)
  2. НАУКОВІ ЗАХОДИ ЗА УЧАСТЮ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

3.1. Проведено наукові заходи (Міжнародного, Всеукраїнського, регіонального рівнів) немає

3.2. Відвідано наукові заходи (Міжнародного, Всеукраїнського, регіонального рівнів) – немає

Участь в наукових тренінгах з отриманням сертифікату – 6 тренінгів: 

  • Міжнародна студентська наука конференція «Розвиток суспільства і науки в умовах цифрової трансформації» 8.05.20 р. За результатами конференції Мисяк Д. та Поліщук А. отримали сертифікати.
  • І Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Шляхи удосконалення професійних компетентностей фахівців в умовах сьогодення» 28.-29.05.20 р. За результатами конференції Кириєнко Ц.В. отримала сертифікат.
  • тренінг-вебінар на платформі Zoom для експертів та членів галузевих експертних рад (Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти) в Україні спільно з компанією Plagiat.pl. 8.10.20 р. За результатами тренінгу Кириєнко Ц.В. отримала сертифікат.
  • тренінг «Ефективна співпраця учасників ринку для розвитку туристичної дестинації: сучасні тенденції, форми, приклади», який проводився за сприянням Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» 12-13 жовтня 2020 р. За результатами тренінгу Кириєнко Ц.В. отримала сертифікат.
  • науковий онлайн тренінг «Сучасні інноваційні підходи до вивчення шкільного курсу географії та написання наукових робіт учнів» 7-19 листопада 2020 р. (60 годин). За результатами тренінгу 8 членів гуртка отримали сертифікати.
  • Науково-професійний онлайн тренінг «Сучасне туристсько-екскурсійне обслуговування: теорія, методика, практика» 3-13.12.20 р. (40 годин). За результатами тренінгу 21 член гуртка отримали сертифікати.   
  • Наукові публікації студентів –членів наукового гуртка
  • Участь у конференціях         
    1. РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ

    4.1. Підготовка та участь в конкурсах студентських наукових робіт.

    У березні-квітні 2020 р. до участі у ІІ турі на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з туризму подано роботи здобувача вищої освіти ОП «Туризм» (ІІІ курс) Галатенко Ю.О. на тему «Територіально-рекреаційна система курорту Кирилівка» (наукові керівники доц. Арсененко І.А., доц. Байтеряков О.З.); здобувача вищої освіти 1 курсу магістратури ОП «Туризм» спеціальності 242 Туризм – Івахненко А.І. на тему: «Особливості організації пасажироперевезень в галузі туризму» (наукові керівники доц. Донченко Л.М., доц. Топалова О.І.), що присвячені проблемам розвитку туризму в Запорізькій області. Дані теми перекликаються з кафедральною науковою темою «Туризм і краєзнавство як чинник соціально-економічного розвитку Запорізького регіону».

    В березні 2020 р. здобувач вищої освіти 1 курсу магістратури спец. 014.07 Географія Мисяк Д.І. взяла участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі знань «Освіта» спеціальності «Географія» на тему: «Сучасні аспекти розвитку сільського зеленого туризму в Запорізькому регіоні» (науковий керівник: доц. Арсененко І.А.,  доц. Донець І.А.) у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г. Сковороди».

     

    4.2. Студентські стартапи.

    4.3. Участь у он-лайн заходах.

    • Міжнародна студентська наука конференція «Розвиток суспільства і науки в умовах цифрової трансформації» 8.05.20 р. За результатами конференції Мисяк Д. та Поліщук А. отримали сертифікати.
    • І Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Шляхи удосконалення професійних компетентностей фахівців в умовах сьогодення» 28.-29.05.20 р. За результатами конференції Кириєнко Ц.В. отримала сертифікат.
    • тренінг-вебінар на платформі Zoom для експертів та членів галузевих експертних рад (Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти) в Україні спільно з компанією Plagiat.pl. 8.10.20 р. За результатами тренінгу Кириєнко Ц.В. отримала сертифікат.
    • науковий онлайн-тренінг «Сучасні інноваційні підходи до вивчення шкільного курсу географії та написання наукових робіт учнів» 7-19 листопада 2020 р. (60 годин). За результатами тренінгу 8 членів гуртка (Бєлоглазова Ю., Бовкун А., Дикуха Т., Махнюк І., Мисяк Д., Риженко О., Турецька А., Харківська Я.) отримали сертифікати.
    • науково-професійний онлайн тренінг «Сучасне туристсько-екскурсійне обслуговування: теорія, методика, практика» 3-13.12.20 р. (40 годин). За результатами тренінгу 21 член гуртка (Бабурова Н., Галатенко Ю., Іващенко В., Кондратенко Д., Мелай А., Орлов Д., Х., Чернов І., Швець В., Шевелєв М., Шевчук Д., Сергеєв М., Балєва М., Ордян Л., Івахненко А., Поліщук Г., Оболенська Д., Сінча Д., Кириєнко Ц., Воронцов В,, Воронцова Х., Галатенко І. ) отримали сертифікати.
    • 11.20 р. Кириєнко Ц.В. приймала участь в онлайн конференції «НКС та сталий туризм» разом з представниками Київського національного університету культури і мистецтва.

    Участь у 12 наукових конференціях: міжнародних – 8; Всеукраїнських – 3; Регіональних – 1.  

    • Наукові публікації: всього – 17, з них міжнародного рівня – 5 публікацій, всеукраїнського рівня – 12 публікацій.

    4.4. Інші результати наукової роботи.

    • Написання дипломних робіт освітніх рівнів «бакалавр» і «магістр» – 21 робота, з них з туризму – 9 робіт і географії – 12 робіт.
    • Написання курсових робіт – 14 робіт.
    • Участь у ІІ турі всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з туризму – 2 роботи; з географії – 1 робота.

    СПИСОК СТУДЕНТІВ НАУКОВОГО ГУРТКА 

При кафедрі працює студентський науковий гурток «Творчість», керівник доц. О.З. Байтеряков. Гурток об’єднує здобувачів вищої освіти, що цікавляться науковими проблемами в галузі туризму і соціально-економічної географії.

Напрями роботи: рекреаційний; туристичний з методикою туристичної роботи; екскурсознавчий; фізико-географічний; соціально-економічний; регіональних досліджень; геополітичний; методики навчання географії; краєзнавчий; екологічний.

Члени гуртка працюють під керівництвом викладачів кафедри, тематика їх наукових досліджень корелюється з науковою темою кафедри. Наукові керівники допомагають здобувачам вищої освіти обрати найбільш цікаві та недостатньо вивчені напрямки досліджень. Під час консультацій та засідань гуртка дослідники-початківці знайомляться з методологією та методикою наукових досліджень, вимогами до оформлення робіт, вимогами до академічної доброчесності обговорюють отримані результати, пояснюють напрямки власних досліджень.

Результати наукових досліджень членів гуртка відображаються в наукових публікаціях і доповідаються на наукових конференціях, на їхній підставі студенти захищають курсові та кваліфікаційні (дипломні) роботи. Щорічно члени гуртка беруть участь в різноманітних конкурсах студентських наукових робіт факультетського, університетського та всеукраїнського рівнів.

Заняття в науковому гуртку допомагають здобувачам вищої освіти краще оволодіти майбутньою професією, розкривають захопливий світ наукового пошуку, сприяють виявленню власного інтелектуального потенціалу.

Громадська організація «Мелітопольський клуб туризму «Дельта»

Викладачі кафедри у 2013 році виступили ініціаторами створення громадської організації «Мелітопольський клуб туризму «Дельта» – керівник – к.геогр.н., ст. викл. Топалова О.І. Основна мета діяльності спрямована на підтримку та популяризацію розвитку туризму в Запорізькому регіоні, методичну, організаційну, інформаційну допомогу членам Клубу, спортсменам, тренерам, ветеранам туризму; також проводяться туристичні  фестивалі, конкурси, спортивні змагання, навчально-тренувальних збори, виставки, семінари та інші заходи.

 

Олімпіада з туризму

19 лютого 2020 р. на природничо-географічному факультеті кафедрою туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства була проведена олімпіада з туризму. У якій взяли участь здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм, Галузі знань 24 Сфера обслуговування, освітнього ступеню бакалавр та магістр. Для проведення олімпіади провідними фахівцями кафедри було складено спеціальні завдання: теоретичного, творчого та тестового характеру.

Для виконання завдань учасникам олімпіади потрібно було продемонструвати як набуті знання та навички, так і нестандартне, креативне мислення та вміння застосовувати теоретичні знання для розв’язання практичних задач.

Більшість студентів виявили достатні та добрі знання з дисциплін туристичної спрямованості. Продемонстрували володіння основними фаховими компетентностями. За результатами перевірки виконаних завдань, журі у складі викладачів кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства – Байтєряков О.З., Донець І.А., Донченко Л.М., Топалова О.І., кращими були:

1 місце –  Галатенко Ю.

2 місце – Іващенко В., Мелай А.

3 місце –  Комісарова Н., Крайня Н., Швець В

Наукова робота студентів

В березні-квітні 2020 р. студенти Івахненко А.І. та Галатенко Ю.О. взяли участь у II етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі природничих, гуманітарних та технічних наук, який  проходив на базі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця. Було представлено 2 роботи: студентки 4 курсу спеціальності 242 Туризм – Галатенко Ю.О. на тему «Територіально-рекреаційна система курорту Кирилівка» (наукові керівники доц. Арсененко І.А., доц. Байтеряков О.З.); студента спеціальності 242 Туризм – Івахненко А.І. на тему: «Сучасні аспекти розвитку сільського зеленого туризму в Запорізькому регіоні» (наукові керівники доц.. Донченко Л.М., доц. Топалова О.І.).

Участь викладачів кафедри у складі комісії, журі та у якості наукового керівника.

В лютому 2020 р. доц Арабаджи О.С., доц. Левада О.М., доц. Байтеряков О.З. взяли участь у роботі журі ІІІ етапу Всеукраїнського Конкурсу–захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України у м. Запоріжжя. 

В лютому 2020 р. на обласному етапі Всеукраїнського Конкурсу–захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України у м. Запоріжжя учениця 9 класу  Нечай Ксенія посіла трете місце у секції географія та ландшафтознавство. Тема роботи «Проблеми визначення географічного центру Запорізької області» (науковий керівник доц. Байтеряков О.З.)

 В січні-квітні 2020 р. доц. Арсененко І.А., як член галузевої комісії, брала участь у II етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі географії, що відбувався на базі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди.

ЗВІТ

Про роботу наукового гуртка «Творчість»

 за 2020 рік

 Керівник наукового гуртка:

к.геогр.н., доцент Байтеряков О.З.

Староста  наукового гуртка: Ордян Л.Л.

Тематика роботи:  рекреаційна; туристична з методикою туристичної роботи; екскурсознавча; соціально-економічна; регіональні дослідження; геополітична; методика навчання географії; краєзнавча; екологічна.

Проведено занять: за 2020 рік - 7, у цьому навчальному році - 3.

Кількість студентів – 20  (додаток 1)

Графік роботи(дати, час/ місце проведення)  остання середа місяця / кафедра туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства, аудиторія 99.

 

1. КОРОТКИЙ ЗМІСТ РОБОТИ ГУРТКА (до 20 рядків тексту):

1.1. Проблема, на вирішення якої було створено гурток, обґрунтування щодо актуальності.

Комплексний та галузевий аналіз територіальних туристичних і соціально-економічних систем на основі якого можлива розробка стратегії та виявлення перспектив розвитку регіону.

Актуальність наукового дослідження обумовлена тим, що в умовах ринкових відносин туристична галузь та соціально-економічна сфера за наявності сприятливих передумов і відповідної організації стають однією з найбільш прибуткових складових продуктивних сил країни. Територіальні туристичні системи, що формуються в процесі історичного розвитку на конкретній території, вступають в зв'язок і впливають на раніше сформовані спеціалізовані системи - промислові, сільськогосподарські, транспортні, розселення і ін. Тому однією з умов ефективного функціонування туристичної галузі є створення її раціональної територіальної структури, що тісно пов'язане з рішенням задач формування раціональної функціональної і територіальної організації господарського комплексу.

1.2. Об'єкт і предмет дослідження.

Об'єкт дослідження: туристично-рекреаційні, краєзнавчі та соціально-економічні аспекти розвитку України та Світу.

Предмет дослідження: Методика наукових і науково-практичних досліджень.

1.3. Мета і основні завдання роботи наукового гуртка.

Мета: Формування у студентів культури наукових і науково-практичних досліджень, спрямованих на розкриття туристично-рекреаційних, краєзнавчих та соціально-економічних аспектів розвитку України та світу; виявлення методичних питань викладання географії в школі та ЗВО.

Основні завдання: ознайомлення з методикою наукових досліджень; обговорювання актуальних наукових і науково-практичних питань;заслуховування доповідей; підготовка та участь у конференціях, олімпіадах та конкурсах; проведення «круглих столів», ділових ігор з актуальних проблем; проведення зустрічей з представниками професійних спільнот.

 

1.         ОДЕРЖАНІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ (до 20 рядків тексту)

2.         НАУКОВІ ЗАХОДИ ЗА УЧАСТЮ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

3.1. Проведено наукові заходи (Міжнародного, Всеукраїнського, регіонального рівнів) немає

3.2. Відвідано наукові заходи (Міжнародного, Всеукраїнського, регіонального рівнів) - немає

Участь в наукових тренінгах з отриманням сертифікату – 6 тренінгів: 

-         Міжнародна студентська наука конференція «Розвиток суспільства і науки в умовах цифрової трансформації» 8.05.20 р. За результатами конференції Мисяк Д. та Поліщук А. отримали сертифікати.

-         І Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Шляхи удосконалення професійних компетентностей  фахівців в умовах сьогодення» 28.-29.05.20 р. За результатами конференції Кириєнко Ц.В. отримала сертифікат.

-         тренінг-вебінар на платформі Zoom для експертів та членів галузевих експертних рад (Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти) в Україні  спільно з компанією Plagiat.pl. 8.10.20 р. За результатами тренінгу Кириєнко Ц.В. отримала сертифікат.

-         тренінг «Ефективна співпраця учасників ринку для розвитку туристичної дестинації: сучасні тенденції, форми, приклади», який проводився за сприянням Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» 12-13 жовтня 2020 р. За результатами тренінгу Кириєнко Ц.В. отримала сертифікат.

-         науковий онлайн тренінг «Сучасні інноваційні підходи до вивчення шкільного курсу географії та написання наукових робіт учнів» 7-19 листопада 2020 р. (60 годин). За результатами тренінгу 8 членів гуртка отримали сертифікати.

-          Науково-професійний онлайн тренінг «Сучасне туристсько-екскурсійне обслуговування: теорія, методика, практика» 3-13.12.20 р. (40 годин). За результатами тренінгу 21 член гуртка отримали сертифікати.

 

 

3.3. Наукові публікації студентів –членів наукового гуртка

Прізвище та ініціали автора

Назва та вид публікації

Видання (видавництво, сторінки, місто, рік)

Обсяг (др.арк.)

Співавтори

 

Фахові статті (Категорія А, Б, В)

 

 

 

 

 

 

 

Міжнародні статті(КРАЇНА)

1

Шелудько О.

Traditions of the Karaites of the city of Melitopol as an element of the intangible cultural heritage of Ukraine

The 2 th International scientific and practical conference “PROBLEMS AND PERSPECTIVES OF MODERN SCIENCE AND PRACTICE” (January 30-31, 2020)», Graz, Austria. 2020., С. 304 -309.

0,3

Іванова В.М., Непша О.

2

Шелудько О.

Song heritage of the village Little Bilozerka of Vasylivsky district» as an element of intangible cultural heritage of Zaporizhzhya region

The 3th International scientific and practical conference“MAN AND ENVIRONMENT, TRENDS AND PROSPECTS” (February 10-11, 2020), Tokyo, Japan., С. 362-365

0,2

Іванова В.М., Непша О.

3

Шелудько О.

FORMATION OF PEDAGOGICAL SKILLS OF FUTURE GEOGRAPHY TEACHERS IN ENVIRONMENTAL EDUCATION AT SCHOOL

Herald pedagogiki. Nauka i Praktyka wydanie specjalne. - Warszawa 2020. – 20-22.

0,2

Іванова В.М., Непша О.

4

Шелудько О.

Гідрогеологічні умови формування ресурсів підземних вод з метою водопостачання міста Мелітополь

Abstracts of XI International Scientific and Practical Conference «ACADEMIC RESEARCH IN MULTIDISCIPLINARY INNOVATION» (November 30 – December 03) Amsterdam, Netherlands  - 2020

0,2

Іванова В.М., Непша Я.

5

Шелудько О

Потенціал шкільного курсу географії для екологічного навчання та виховання

The XII th International scientific and practical conference «Advancing in research and education» December 07 - 10, 2020, La Rochelle, France

0,2

Іванова В.М., Ярошенко Я.

 

 

Інші публікації

6

Місяк Д.М

Сучасний стан розвитку екологічного туризму на території Запорізької області. Розвиток суспільства та науки в умовах цифрової трансформації.

Матеріали міжнародної студентської наукової конференції (Т. 6) 8 травня 2020 р., Одеса, Україна: Молодіжна наукова ліга. С. 44-47

0,3

Ковальчук А.А.

7

Поліщук А.М.

Деякі напрямки удосконалення процесу управління в
туристичних агенціях

Розвиток суспільства та науки в умовах цифрової
трансформації: матеріали Міжнародної студентської наукової
конференції 8 травня, 2020 рік. Одеса, Україна: Молодіжна наукова ліга. (Т. 1) - С. 53-55

0,2

Діоба К.І.

8

А., Дикуха Т.А., Сінча Д.М.

Проблеми та перспективи розвитку

туристичної діяльності в Африканському

туристичному макрорегіоні

Наукове  сьогодення:  стан  та  перспективи

регіональних  досліджень.  Матеріали  науково-

практичної  конференції  4-5 листопада  2020  р.  /  За

ред.  Л.М. Донченко,  І.А. Арсененко,  В.Д. Гапотія,

С.І. Пачева,  Л.А. Прохорової,  Л. І. Полякової.

Мелітополь:  МДПУ  імені  Богдана  Хмельницького,

2020.C. 6-11

0,2

Арсененко І. А., Донець І.А.

9

Бовкун А.О

Загальна

характеристика туристичних історико-

культурних ресурсів України

Наукове  сьогодення:  стан  та  перспективи

регіональних  досліджень.  Матеріали  науково-

практичної  конференції  4-5 листопада  2020  р.  /  За

ред.  Л.М. Донченко,  І.А. Арсененко,  В.Д. Гапотія,

С.І. Пачева,  Л.А. Прохорової,  Л. І. Полякової.

Мелітополь:  МДПУ  імені  Богдана  Хмельницького,

2020.С. 12-14.

0,2

Байтеряков О. З.,

10

Мельник Я.Р.

Загальні методичні

особливості вивчення Африки в шкільному

курсі «Материки і океани»

Наукове  сьогодення:  стан  та  перспективи

регіональних  досліджень.  Матеріали  науково-

практичної  конференції  4-5 листопада  2020  р.  /  За

ред.  Л.М. Донченко,  І.А. Арсененко,  В.Д. Гапотія,

С.І. Пачева,  Л.А. Прохорової,  Л. І. Полякової.

Мелітополь:  МДПУ  імені  Богдана  Хмельницького,

2020.С. 15-17

0,2

Байтеряков О. З.,

11

Махнюк І.В.,

Риженко О.А.

Брендинг території як фактор регіональної політики

Наукове  сьогодення:  стан  та  перспективи

регіональних  досліджень.  Матеріали  науково-

практичної  конференції  4-5 листопада  2020  р.  /  За

ред.  Л.М. Донченко,  І.А. Арсененко,  В.Д. Гапотія,

С.І. Пачева,  Л.А. Прохорової,  Л. І. Полякової.

Мелітополь:  МДПУ  імені  Богдана  Хмельницького,

2020.С. 18-22

 

Арсененко І. А., Донець І.А.

12

Харьковська Я. І., Олейнікова Є.В.,

Балєва М. Л.

Проблеми та перспективи

розвитку рекреаційного господарства

Запорізького Приазов'я

Наукове  сьогодення:  стан  та  перспективи

регіональних  досліджень.  Матеріали  науково-

практичної  конференції  4-5 листопада  2020  р.  /  За

ред.  Л.М. Донченко,  І.А. Арсененко,  В.Д. Гапотія,

С.І. Пачева,  Л.А. Прохорової,  Л. І. Полякової.

Мелітополь:  МДПУ  імені  Богдана  Хмельницького,

2020.С. 22-25.

0,2

Донченко Л.М.

13

Шелудько О.

Природні рекреаційні ресурси як умови розвитку туристичного потенціалу Запорізького краю

Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди (26 лютого 2020 р., м. Харків). – с. 203-211.

0,5

 

14

Шелудько О.

Геоекологічний вплив гірничо-видобувної промисловості на довкілля Запорізької області

Журнал «Актуальные научные исследования в современном мире». – Переяслав, 2020. – С. 53-59.

 РИНЦ Бібліометрика української науки

Index Copernicus

0,5

Непша О.

15

Кілімова О.

ЕКОЛОГІЧНИЙ ВПЛИВ ТЕПЛОВИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

VІІI Міжнародна наукова конференція молодих вчених «ЕКОЛОГІЯ, НЕОЕКОЛОГІЯ, ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ЗБАЛАНСОВАНЕ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ», Харків, 26 - 27 листопада 2020 року

0,2

Іванова В.М., Ярошенко Я.

 

16

Кілімова О.

ЗАБРУДНЕННЯ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ В МІСТІ ЗАПОРІЖЖЯ ТА ЙОГО ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД МЕТЕОРОЛОГІЧНОГО ЧИННИКА

ІІІ-я Міжнародна науково-практична конференція «ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА РАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ В КОНТЕКСТІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ», 22-23 жовтня 2020 року, м. Херсон

0,2

 

17

Шелудько О.

Природні рекреаційні ресурси як умови розвитку туристичного потенціалу Запорізького краю

Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Географія та туризм» Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди (26 лютого 2020 р.) - м. Харків, 2020

0,2

Іванова В.М.,

 

 

3.4. Участь у конференціях

№ з/п

назва конференції;

прізвища учасників;

 

статус конференції (міжнародні, всеукраїнські, інтернет-конференції, міжвузівські)

дата і місце проведення конференції;

 

форма участі (тези, доповідь, тощо).

 

1.

Розвиток суспільства та науки в умовах цифрової
трансформації:
                            

Місяк Д.М.,

Поліщук А.М.

Ковальчук А.А.

Міжнародна студентська наукова конференція

8 травня 2020 р., м.Одеса Україна: Молодіжна
наукова ліга.

тези

2

Шляхи удосконалення професійних компетентностей фахівців в умовах сьогодення

Кириєнко Ц.В.

І Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція

28-29 травня 2020 р.

м. Київ

онлайн

3

Вебінар “Як провести сесію онлайн”

Кириєнко Ц.В.

Серія “карантинних” вебінарів SAIUP (Проект сприяння академічній доброчесності в Україні).

5.05.2020 р. Національний університет «Києво-Могилянська Академія»

 

 онлайн

4

Наукове  сьогодення:  стан  та  перспективи

регіональних  досліджень. 

Дикуха Т.А., Сінча Д.М. Бовкун А.О Мельник Я.Р. Харьковська Я. І., Олейнікова Є.В.,

Балєва М. Л.

Науково-

практична  конференція 

4-5 листопада  2020  р. м. Мелітополь

тези

5

“PROBLEMS AND PERSPECTIVES OF MODERN SCIENCE AND PRACTICE”

Шелудько О.

The 2 th International scientific and practical conference  

January 30-31, 2020)», Graz, Austria. 2020

тези

6

“MAN AND ENVIRONMENT, TRENDS AND PROSPECTS”

Шелудько О.

The 3th International scientific and practical conference

February 10-11, 2020), Tokyo, Japan

тези

7

«ACADEMIC RESEARCH IN MULTIDISCIPLINARY INNOVATION»

Шелудько О.

Abstracts of XI International Scientific and Practical Conference

November 30 – December 03 Amsterdam, Netherlands  - 2020

тези

8

«Advancing in research and education»

Шелудько О.

The XII th International scientific and practical conference

December 07 - 10, 2020, La Rochelle, France

тези

9

Географія та туризм

Шелудько О.

Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди.

26 лютого 2020 р.,

м. Харків

тези

10

Екологія, неоекологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування»

Кілімова О.

VІІI Міжнародна наукова конференція молодих вчених

Харків, 26 - 27 листопада 2020 року

тези

11

Екологічні проблеми навколишнього середовища та раціонального природокористування в контексті сталого розвитку»

Кілімова О.

ІІІ-я Міжнародна науково-практична конференція

22-23 жовтня 2020 року, м. Херсон

Тези

12

НКС та сталий туризм

Кириєнко Ц.В.

Он-лайн конференція з Київським національним університетом культури і мистецтва

 

 

 

 

 

4. РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ 

4.1. Підготовка та участь в конкурсах студентських наукових робіт.

У березні-квітні 2020 р. до участі у ІІ турі на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з туризму подано роботи здобувача вищої освіти ОП «Туризм» (ІІІ курс) Галатенко Ю.О. на тему «Територіально-рекреаційна система курорту Кирилівка» (наукові керівники доц. Арсененко І.А., доц. Байтеряков О.З.); здобувача вищої освіти 1 курсу магістратури ОП «Туризм» спеціальності 242 Туризм - Івахненко А.І. на тему: «Особливості організації пасажироперевезень в галузі туризму» (наукові керівники доц. Донченко Л.М., доц. Топалова О.І.), що присвячені проблемам розвитку туризму в Запорізькій області. Дані теми перекликаються з кафедральною науковою темою «Туризм і краєзнавство як чинник соціально-економічного розвитку Запорізького регіону».

В березні 2020 р. здобувач вищої освіти 1 курсу магістратури спец. 014.07 Географія Мисяк Д.І. взяла участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі знань «Освіта» спеціальності «Географія» на тему: «Сучасні аспекти розвитку сільського зеленого туризму в Запорізькому регіоні» (науковий керівник: доц. Арсененко І.А.,  доц. Донець І.А.) у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г. Сковороди».

 

4.2. Студентські стартапи.

4.3. Участь у он-лайн заходах.

-         Міжнародна студентська наука конференція «Розвиток суспільства і науки в умовах цифрової трансформації» 8.05.20 р. За результатами конференції Мисяк Д. та Поліщук А. отримали сертифікати.

-         І Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Шляхи удосконалення професійних компетентностей  фахівців в умовах сьогодення» 28.-29.05.20 р. За результатами конференції Кириєнко Ц.В. отримала сертифікат.

-         тренінг-вебінар на платформі Zoom для експертів та членів галузевих експертних рад (Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти) в Україні  спільно з компанією Plagiat.pl. 8.10.20 р. За результатами тренінгу Кириєнко Ц.В. отримала сертифікат.

-         науковий онлайн-тренінг «Сучасні інноваційні підходи до вивчення шкільного курсу географії та написання наукових робіт учнів» 7-19 листопада 2020 р. (60 годин). За результатами тренінгу 8 членів гуртка (Бєлоглазова Ю., Бовкун А., Дикуха Т., Махнюк І., Мисяк Д., Риженко О., Турецька А., Харківська Я.) отримали сертифікати.

-         науково-професійний онлайн тренінг «Сучасне туристсько-екскурсійне обслуговування: теорія, методика, практика» 3-13.12.20 р. (40 годин). За результатами тренінгу 21 член гуртка (Бабурова Н., Галатенко Ю., Іващенко В., Кондратенко Д., Мелай А., Орлов Д., Х., Чернов І., Швець В., Шевелєв М., Шевчук Д., Сергеєв М., Балєва М., Ордян Л., Івахненко А., Поліщук Г., Оболенська Д., Сінча Д., Кириєнко Ц., Воронцов В,,  Воронцова Х., Галатенко І. ) отримали сертифікати.

-    27.11.20 р. Кириєнко Ц.В. приймала участь в онлайн конференції «НКС та сталий туризм» разом з представниками Київського національного університету культури і мистецтва.

Участь у 12 наукових конференціях: міжнародних – 8; Всеукраїнських – 3; Регіональних – 1.  

-   Наукові публікації: всього – 17, з них міжнародного рівня – 5 публікацій, всеукраїнського рівня – 12 публікацій.

4.4. Інші результати наукової роботи.

-   Написання дипломних робіт освітніх рівнів «бакалавр» і «магістр» - 21 робота, з них з туризму - 9 робіт і географії – 12 робіт.

-   Написання курсових робіт – 14 робіт.

-   Участь у ІІ турі всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з туризму – 2 роботи; з географії – 1 робота.

 

 

5. Публікації про науковИЙ ГУРТОК та ЙОГО ДІЯЛЬНІСТЬ НА САЙТІ МДПУ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

http://geo.mdpu.org.ua/prirodnicho-geografichnij-fakultet/kafedra-turizmu-sotsialno-ekonomichn/nauka-kafedri/naukovi-gurtki-turizmu-sotsialno-ekonomichnoyi-geografiyi-ta-krayeznavstva/

  Додаток 1

СПИСОК СТУДЕНТІВ НАУКОВОГО ГУРТКА

п/п

ПІБ

№ групи

Тема

Науковий керівник

1

Івахненко  А.І.

М419

 «Особливості організації пасажироперевезень в галузі туризму України

 

Топалова О.І.

2

Поліщук А.М.

М419

Концептуальні засади розвитку регіонального туризму (на матеріалах агенції розвитку Мелітополя)

Топалова О.І.

3

Оболенська Д.Г.

 

М119

Соціальна інфраструктура сільської місцевості як чинник розвитку туристичної галузі (на прикладі Запорізької області)

Левада О.М.

4

Ордян Л.Л.

М419

Сучасний стан та перспективи розвитку сільського зеленого туризму Запорізької області (на прикладі сільських зелених садиб Кам’янсько-Дніпровського району)

Тарасова Г.О.

5

Сінча Д. М.

М419

Сучасні аспекти розвитку міжнародного туризму (на матеріалах туристичного макрорегіону Близький Схід

Тарасова Г.О.

6

Балєва М. І.

М419

Розробка стратегії розвитку рекреаційно-туристичного підприємства на прикладі  пансіонату «АЗОВ»

Донченко Л.М.

7

Олейнікова Е.В.

 

М119

Проблеми та перспективи розвитку приморської територіальної рекреаційної системи Якимівського району Запорізької області

Донченко Л.М.

8

Іващенко В.С.

417

Особливості розробки фірмового стилю підприємств ресторанного сервісу» (на прикладі кафе "Мандарин" м. Мелітополь)

Донець І.А.

9

Шевелев

417

Проблеми та перспективи розвитку готельного господарства ( на прикладі м.Мелітополь

Донець І.А.

10

Галатенко Ю.

417

Організація активних видів туризму на туристичних підприємствах (на матеріалах туристичного агентства «Браво-Тур»

Топалова О.І.

11

Комісарова Н.

417

Організація екологічного туризму на туристичних підприємствах

Арсененко І.А.

12

Бабурова Н.О.

417

Шляхи вдосконалення екскурсійної діяльності туристичного агентства «Браво-Тур»

Байтеряков О.З

13

Бондаренко А.О.

417

Організація діяльності туристичного підприємства (на прикладі туристичної фірми «Караван – TRAVEL»

Левада О.М.

14

Волошин Р.К.

417

Перспективи розвитку спортивно-оздоровчого туризму в туристичному агентстві «Браво-Тур»

Байтеряков О.З.

15

Кондратенко Д.П.

417

Мотивація праці як найважливіший чинник ефективного управління туристичним підприємством

Донченко Л.М.

16

Мелай А.

417

Проблеми та перспективи розвитку ресторанних послуг (на прикладі ресторан “Крим” м. Мелітополь)

Донець І.А.

17

Орлов Д.В.

417

Організація інформаційного забезпечення туристичного підприємства (на прикладі туристичної фірми «Караван - TRAVEL)

Левада О.М.

18

Хомотюк С.О.

417

Аналіз діяльності та ефективність управління туристичного агентства «Дімона – авіатур»

Донченко Л.М.

19

Чернов І.О.

417

Організація ефективного просування та реалізації туристичного  продукту підприємством сфери туризму

Донченко Л.М.

20

Швець В.В.

417

Організація історико-культурного туризму на туристичних підприємствах

Арсененко І.А.

22

Перова Ю.

416

Шляхи вдосконалення обслуговування виїзного туризму в турагенстві «Караван Тревел»

Байтеряков О.З.

23

Бовкун А.О.

М119-п

Географічні аспекти формування туристичних історико-культурних ресурсів України

Тарасова Г.О

24

Мельник Я.Р.

М119-п

Активізація навчальної діяльності учнів шляхом застосування дидактичних ігор в шкільному курсі географії

Тарасова Г.О

25

Місяк Д.М.

М119-п

Суспільно- географічні аспекти використання туристично-рекреаційного потенціалу Одеської області

Арсененко І.А.

26

Риженко О.А.

Гф19

Екологічні проблеми підтопленних земель лівобережжя Каховського водосховища

Донець І.А.

27

Турецька А.В.

Гф19

Сучасні аспекти формування краєзнавчо-туристичних знань у майбутніх вчителів географії

Донець І.А.

28

Дикуха Т.А.

Гф19

Геопросторова організація туризму в Африканському туристичному макрорегіоні

Арсененко І.А.

29

Сергєєв М.

Гф19

Проблеми та перспективи сталого розвитку Генічеського району Херсонської області

Арабаджи О.С.

30

Махнюк І.

Гф19

Суспільно-географічні дослідження розвитку регіонів України: геобрендингова стратегія та пріоритетні напрямки

Арабаджи О.С.

31

Галатенко І.О.

Гф19

Трансформація адміністративно-територіальної системи України в умовах децентралізації (на прикладі Донецької області)

Арсененко І.А.

32

Бєлоглазова Ю.М.

М119-п

Характеристика інвестиційної діяльності в Запорізької області

Левада О.М.

33

Харьковська Я.І.

М119-п

Оцінка природних ресурсів Приазовського району Запорізької області для рекреаційного використання

Донченко Л.М.

34

Кириєнко Ц.В.

тр19

Етнографічний туризм в Запорізькому Приазов’ї: сучасна організація, проблеми та перспективи

Арсененко І.А.

35

Воронцов В.В.

тр19

Сучасний стан та проблеми розвитку соціального туризму в Україні

Арсененко І.А.

36

Воронцова К.Д.

тр19

Особливості організації екстремальних видів туризму в Україні

Донченко Л.М.

37

Шелудько О.

М110

Природні рекреаційні ресурси як умови розвитку туристичного потенціалу Запорізького краю

Іванова В.М.

38

Кілімова О.

М110

Екологічний вплив теплових електростанцій на навколишнє середовище в Запорізькій області

Іванова В.М.